Йосип Борто: Кожен клаптик землі у нашому гірському краї повинен ефективно використовуватися і мати дбайливого власника

Сьогодні, 25 вересня, відбулося засідання профільної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального та земельного устрою, яке провів голова комісії Петро Голубка.

Участь у її роботі взяв перший заступник голови облради Йосип Борто.

На порядку денному ‒  обговорення проєктів рішень, які пропонуються для розгляду на 19 –ї сесії.

Насамперед розглянули профільні питання. Серед них – щодо внесення змін у додаток до рішення облради «Про затвердження рентної плати за заготівлю другорядних лісових матеріалів здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів». За словами заступника директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Галини Руснак,ідеться про звільнення від сплати рентних платежів за використання корисних властивостей лісів неприбуткових громадських організацій, які задіяні у культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних заходах та в проведенні науково-дослідних робіт. Таке рішення пожвавить наукову та дослідницьку роботу в краї.

Жваво обговорили питання щодо виділення земельних ділянок, зокрема, у Берегівському районі (с.Гать) та Ужгородському районі (с.Паладь-Комарівці, с.Галоч). Зокрема Йосип Борто наголосив, що до обласної ради звернулися голови згаданих сільських рад, які хочуть задовольнити потреби громад у створенні громадського пасовища. Жителі сіл стурбовані, що землі сільського пасовища розподіляються без врахування їх інтересів під ведення особистого селянського господарства окремим громадянам. Йосип Йосипович, зауважив, що «кожен клаптик землі у нашому гірському краї повинен ефективно використовуватися і мати дбайливого власника».

Петро Голубка додав, що аналогічні питання виникають майже у всіх районах області і їх необхідно вирішувати негайно.

Перший заступник Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Іван Голуб пообіцяв вивчити питання та надати відповідь депутатам облради по суті.

Уважно вивчили члени комісії й проєкт рішення щодо внесення змін до обласного бюджету, який  представила заступник директора департаменту фінансів ОДА Наталія Боркулеш, а також інші проєкти рішень у галузі культури, зокрема охорони культурної спадщини, а також охорони навколишнього природного середовища – у частині збереження пралісів.

Присутні члени комісії: Федір Ісайович, Валерій Мурга, Володимир Шимоня висловили слушні пропозиції та рекомендації, які будуть враховані  в подальшій роботі з документами.

Пресслужба облради