Йосип Борто: Ми пишаємось спортсменам Закарпаття

Сьогодні, 11 вересня, з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту України в обласному центрі Закарпаття відбулися урочистості.

Уже зранку на площі Народній розпочався спортивний флешмоб із метою популяризації фізичної культури та здорового способу життя. Відтак у парку Св.Тетяни біля адмінбудівлі просто неба – урочиста частина.

Привітати спортсменів та тренерів прийшли керівництво області, гості та запрошені. Найперше всі разом вшанували хвилиною мовчання тих співвітчизників, які загинули, захищаючи суверенітет України.

Перший заступник голови облради Йосип Борто від імені голови обласної ради Михайла Рівіса, всього депутатського  корпусу облради та від себе особисто щиро привітав спортсменів із професійним святом. Та наголосив, що «психологія людини така, що коли вона здорова, то хоче всього на світі. А коли захворіє–хоче лише здоров’я. Як сказав великий Горацій, «якщо не бігаєш, коли здоровий, побігаєш, коли захворієш». Тому здоров´я нас усіх є найціннішим, а рухова активність  допомагає підтримувати  фізичну форму, поліпшувати самопочуття, настрій тощо. Зрештою,  тільки здорова нація може побудувати сильну, заможну, міцну, щасливу країну. Ви–спортсмени та працівники галузі фізкультури є прикладом для інших. Своїми високими досягненнями у спорті даєте нам підстави пишатися вами і ми пишаємось. Ваші імена відомі не тільки на Закарпатті, а й далеко за його межами. Ви щороку виборюєте медалі світових, європейських і всеукраїнських змагань із різних видів спорту та  приносите додому кубки, відзнаки, медалі. На знак подяки обласна рада, депутати рад усіх рівні краю всебічно підтримують і сприяють розвиткові фізичної культури й спорту в області. Свідченням цьому є ціла низка регіональних галузевих програм з підтримки  матеріально-технічної бази, які затверджені рішеннями сесій та підкріпленні чималими коштами. А до всього влада краю призначає грошові винагороди у виді стипендій і премій кращим спортсменам області за високі спортивні досягнення».

На завершення Й.Борто побажав усім спортсменам міцного здоров´я, мирного неба, родинного щастя, благополуччя та нових перемог у змаганнях в ім’я процвітання нашого краю та всієї України! Та кращим із них вручив відзнаки обласної ради.

Також відповідно  до спільного розпорядження голови облради М.Рівіса та голови облдержадміністрації О.Петрова було вручено грошові винагороди спортсменам області – чемпіонам та призерам  світових, Європейських Чемпіонатів і Кубків з олімпійських та  неолімпійських видів спорту, а також їх тренерам.  Урочисто вручено й посвідчення спортивних звань та  за підсумками щорічного рейтингу з видів спорту, який проводиться за результатами спортивного сезону, відзначено представників спортивних федерацій.

Родзинкою свята стало відкриття нової спортивної локації одного з наймолодших в Україні та одного з найдавніших у Старому світі виду спорту – петанку. Президент обласної федерації петанку Петро Гойс ознайомив із правилами гри та за традицією відкриття майданчиків для цієї гри запросив кинути перші кулі керівництво області.

Пресслужба облради