- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Йосип Борто: Туризм є локомотивом розвитку інших галузей народного господарства

Сегодня, 24 Сентябрь, в атріумі будівлі обласної ради відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Всесвітнього Дня туризму та Дня туризму в Україні.

Привітати працівників туристичної сфери прийшли: перший заступник голови облради Йосип Борто та голова ОДА Олексій Петров.

Й.Борто, Обращаясь к присутствующим, привітав від імені голови облради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу облради та від себе особисто з професійним святом всіх, хто трудиться на туристичній ниві. Он сказал, що «туризм у всьому світі має важливий вплив на розвиток більшості країн світу, де у цій сфері трудиться кожен 10 працюючий, и это — более чем 260 млн осіб,   та є важливим чинником у розвитку економіки України.

Закарпатська область у своїй Регіональній стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року визначила туризм як пріоритетну галузь розбудови краю, бо він є локомотивом розвитку інших галузей народного господарства. Для цього ми маємо все:  унікальне географічне розташування (область межує з 4 державами Євросоюзу — Венгрия, Польша, Румунією і Словаччиною), неповторні природні багатства – неповторні праліси, кришталеві озера і бистроплинні річки, мінеральні та термальні джерела, мережа знаменитих санаторно-курортних і готельних закладів, сприятливі умови для розвитку виноградарства і виноробства,  багатюща культурна спадщина, самобутня історіяпрацьовиті, щирі люди. Серед такого багатства нам випало жити. Неспроста ми свою рідну землю називаємо Срібною, ми маємо що запропонувати туристу і чим пишатися. Как доказательство,   наша область у числі лідерів в Україні із точки зору туризму, рекреації та відпочинку. Конечно, через виклики пандемії страждає не тільки світова та вітчизняна сфери охорони здоров’я, туристична галузь також несе величезні збитки. Мільйони робочих місць під загрозою. Тому обласна рада всебічно підтримує туристичну сферу, ухваливши Програму розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки та План заходів з її реалізації. Бо для нас дуже важливим є розвиток рідного краю. Тож бажаємо вам вистояти у непростих умовах сьогодення і рухатись уперед, наснаги вам, хорошее здоровье, успіхів у праці та всіляких гараздів життя», – наголосив Й.Борто.

Відтак за вагомий внесок у розвиток туристичної галузі, створення позитивного туристичного іміджу області, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня туризму в Україні кращим із них Йосип Йосипович вручив кращим представникам туристичної сфери краю відзнаки обласної ради.

Пресслужба облради