16 жовтня 2019

Юрій Шип відзначив ювілей

четвер, 30 травня 2013, 10:40

У Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» письменник, байкар, гуморист, поет-пісняр, лауреат премій імені Л. Глібова та імені Ф. Потушняка Юрій Шип відсвяткував своє 70 –річчя з дня народження.

Крім  великої родини, письменників і поетів, привітати знаного ювіляра прийшли представники обласної та міської влади, депутати, науковці та артисти.

 У своїх вітаннях вони розповідали про творчий шлях письменника, його здобутки, успіхи і невдачі та бажали  йому творчої наснаги, подальших успіхів у щоденних справах, сміливих планах і сподіваннях.

Здебільшого зазначали, що Юрій Шип народився 3 травня 1943 року в с. Мокра Перечинського району  в гарній  селянській родині і зумів від отчого порога дійти до зрілого майстра прози, публіцистики, поезії. Бо до всіх чеснот Бог подарував йому ТАЛАНТ…

Він – автор книжок “Бита карта”, “Феркові фіглі”, “Веснярики”, “Скибка духовного хліба”,  “Заспіваймо з Гайдуком”, “Новти пана Керецмана”, “Попенкова пісня”, “Од Мокрого до Сасова”, “Поки сонце не зійшло” та ін.  Усі його твори пронизані палкою любов‘ю до свого народу та рідної Срібної Землі.

Голова Закарпатської організації Спілки письменників України Василь Густі розповідав про колегу з теплотою і повагою, бажав йому многих творчих літ життя.

Заступник голови облради Андрій Сербайло у своєму вітанні  зазначив, що Юрій Шип належить до числа тих митців другої половини ХХ століття, чия творчість і активна життєва позиція значною мірою вплинули на розвиток і високий авторитет сучасного українського письменства. Його твори запам’ятовуються легко. Їх читають прості люди і посміхаються. А це найвища віддяка письменнику. «Думаю, найкращі книги ювіляра – ще попереду», – наголосив Андрій Андрійович і  відповідно до розпорядження голови облради Івана Балоги за  вагомий внесок у розвиток літератури, активну громадську, просвітницьку діяльність та з нагоди 70-річчя від дня народження вручив йому Почесну грамоту обласної ради.

Інші промовці зичили йому міцного здоров»я, здійснення всіх планів і задумів.

А  Закарпатський народний хор, академічна капела «Кантус», народні артисти України Марія Зубанич, Петро Матій та інші залюбки дарували  всім присутнім щемливі пісні. Звісно, на слова Юрія Шипа…

Прес-служба облради

                                                                    


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору