З нагоди Дня Конституції в обласній науковій бібліотеці відбулась панельна дискусія “Основний закон України в умовах війни”  

Print Friendly, PDF & Email

Учасників панельної дискусії привітали директор Департаменту культури, національностей та релігій ЗОВА, заслужений артист України Євген Тищук і заступниця голови Закарпатської обласної ради Андріана Сушко. Вона наголосила, що Конституція – головний оберіг соборності і незалежності, фундамент цивілізованої і правової держави.

  • Ми горді бути українцями. У такий складний час доводимо усьому світу, що саме на конституційних засадах і демократичних цінностях ми захищаємо нашу державність в боротьбі з ворогом. Дякуємо нашим захисникам сьогодні, нехай це свято додасть вам сил і міцності духу, все буде Україна, – написала цього дня Андріана Сушко на своїй сторінці у фейсбук.

 Доктор історичних наук, професор, журналіст, письменник Сергій Федака та доктор юридичних наук, професор Михайло Савчин розповіли про історичний контекст головного документу держави, згадали першу конституцію Пилипа Орлика, звернули увагу на конституційний процес в умовах воєнного стану. Йшлося про євроінтеграцію, вступ до НАТО, торкнулися й поняття цілісності та суверенності нашої держави.

Присутні переглянули архівні відеоматеріали, де зафіксована ніч 28 червня 1996 р. у Верховній Раді України. Також гості заходу побачили відео-вітання депутата Закарпатської обласної ради, друга бібліотеки, а нині військовослужбовця ЗСУ Дениса Мана.

Пресслужба Закарпатської обласної ради