З початку російської окупації Румунія прийняла понад 750 тисч українських біженців

Print Friendly, PDF & Email

Заступник голови Закарпатської облради Василь Дем`янчук та керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч у ході візиту до Бухареста поспілкувалися з українцями, які знайшли прихисток у сусідній Румунії, втікаючи від війни.

“Поспілкувався з родиною, яка рятувалася, втікаючи подалі з окупованого Гостомеля на Київщині. Українці кажуть, що приїхали у Румунію через Закарпаття. Як у нашій області, так і в Румунії їх зустріли привітні люди і допомогли із забезпеченням базовими речами. Попри все, наші земляки хочуть як найшвидше повернутися додому, у мирні міста і села, які вже не обстрілюються ракетами та де не звучить сирена…“, — розповів Василь Дем`янчук.

“Під час відзначення Дня української мови у національному музеї села у Бухаресті мала можливість поспілкуватися з нашими земляками зі Сходу та Півдня України, котрі нині проживають у Румунії. Люди діляться хорошими враженнями про перебування у столиці наших сусідів.

Кажуть, що Румунія систематично підтримує їх матеріально і морально і що для них було несподіванкою дізнатися, що тут проживають такі привітні до українців люди», – наголосила Мирослава Ливч.

За даними Міністерства внутрішніх справ Румунії, з початку війни, через країну приїхало 1,5 мільйона українців. 750 тисяч із них знайшли прихисток як біженці. У Румунії на зустріч нашим землякам було прийнято ряд законів, які надали їм додаткові права та можливості навчання українською мовою.

Пресслужба Закарпатської обласної ради