05 березня 2021

  • Вітання


    Олексій Петров

    голова Закарпатської обласної ради
    Детальніше »
  • Анонси

  • Фотогалерея

  • Банери

З Височиною дружитимуть ще три міста Закарпаття

Понеділок, 19 грудня 2016, 17:01

Взаємні візити  делегацій партнерських регіонів  Закарпаття й Краю Височина  уже  стали звичними. Нещодавно  у нашій області  побувала делегація  Краю Височина на чолі з гетьманом Їржі Бєгоунеком. А минулого тижня закарпатські депутати на чолі з головою обласної ради Михайлом  Рівісом,  зробили  до чеських друзів візит-відповідь.

У складі делегації також були: депутати облради –  Михайло Кіш, Петро Голубка, голови міст Берегово, Хуст та Чоп, Золтан Баб’як, Володимир Кащук та Валерій Самардак.

В ході  візиту  відбулися  перемовини з керівництвом Краю Височина  щодо програми співпраці регіонів у наступному році, погодження заходів з відзначення 10-річчя зв’язків між двома регіонами.

Закарпатська  делегація побувала  в містах Ждяр – над – Сазавою, Яроміржіце – над – Рокитнов та  Нове Мєсто – на – Мораве. І це не випадково. Адже  громади цих міст хотіли б мати  партнерів у Закарпатській області. Отож  в ході  візиту  відбулася зустріч  і перемовини Хустського міського  голови Володимира  Кащука  з старостою міста Ждяр – над – Сазавою Зденеком  Навратілом  щодо конкретних  кроків для встановлення партнерства двох громад. Делегація також  відвідала ряд визначних місць цього чудового міста, серед яких і пам’ятка ЮНЕСКО – Паломницький костел Св. Яна Непомуцького.

Аналогічною була  програма і в місті Яроміржіце – над – Рокитнов, де делегацію прийняв староста міста Ярослав  Соукуп. Члени делегації відвідали дитячий садок та  загальноосвітню школу, а також місцевий замок.

Це  містечко славиться на  весь світ своїм  культурним надбанням. Тут  щороку проходить  музичний фестиваль імені оперного співака Петра Дворського. І Берегово зі своєю багатонаціональною культурою  знайде  в ньому  чудового партнера для взаємного мистецького та  інтелектуального  збагачення.

Звичайно, що в дні, коли у Краї Височина проходять змагання  на  кубок світу з біатлону, делегація не могла пропустити  можливість побувати на  цьому спортивному дійстві у Нове Мєсто на  Мораве, на відомій  «Височина-арена», поспостерігати за суперництвом найсильніших біатлоністів світу, серед яких були і представники  України.

– Досвід співпраці з Краєм Височина, набутий за 10 років,є безцінним, – наголосив М.Рівіс. – Бо несе в собі не тільки взаємовигідні інтереси сторін, енергетику дружби та  побратимства, а й  орієнтир  того, чого нам  у своїх громадах прагнути, адаптуючи його  до наших реалій.

Іван Діус


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору