За сприяння обласної ради реалізуються проєкти з підтримки галузі охорони здоров’я

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 15 лютого, в Ужгороді відбулася фінальна конференція по проєкту транскордонного співробітництва Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine ENI CBC Programme 2014-2020 HUSKROUA «Інфекційні хвороби не мають кордонів». Форум організовано Комунальним некомерційним підприємством «Обласна дитяча лікарня» Закарпатської обласної ради.

Доповіді конференції відбулися у двох тематичних блоках: Транскордонне співробітництво для запобігання поширенню інфекцій; Діяльність відділення ОДЛ у рамках проєкту. Затим, учасники підсумовували конференційний день та обговорювали доповіді за круглим столом.

Модерувала зустріч заступник директора Обласної дитячої лікарні, депутат Закарпатської обласної ради Єлизавета Біров.

На відкритті форуму виступив заступник голови облради Василь Дем’янчук, який передав вітання від очільника облради Володимира Чубірка, подякував ініціаторам проєкту та угорським партнерам за надану допомогу у його реалізації. «Важливо, що у межах проєкту, насамперед, покращено матеріально-технічну базу баклабораторій в усіх лікарнях-учасницях проєкту та підвищено кваліфікації лікарів-інфекціоністів. Знаю, що заявка на впровадження цього проєкту подавалася задовго до появи небезпечної хвороби – COVID-19. Тобто ініціатори проєкту спрацювали на випередження, що частково дало можливість запобігти інтенсивному поширення інфекційної хвороби. Особливо відрадно, що у рамках проєкту відремонтоване інфекційне відділення обласної дитячої лікарні, де буде покращено надання медичних послуг маленьким закарпатцям», – наголосив Василь Юрійович. Він додав, що Закарпаття називають воротами у Європу, містком міжнародної співпраці між Україною та країнами-сусідами. І ми прагнемо удосконалювати та розбудовувати нашу систему охорони здоров’я за європейськими стандартами.

Єлизавета Біров ознайомила присутніх із етапами та результатами проєкту та окреслила перспективу від реалізації нових, які на цей час впроваджує обласна дитяча лікарня. Вона зазначила, що завдяки успішно проведеним заходам у рамках проєкту «Інфекційні хвороби не мають кордонів» вдалося досягти основну мету – покращити матеріально-технічну базу лікарень, що дасть можливість ефективно діагностувати та лікувати інфекційні захворювання у пацієнтів. «Бачачи активну роботи обласної дитячої лікарні із залучення коштів обласна рада також виділила кошти для закупівлі установки кисневої станції та облаштування спецприміщання у сумі 4 млн 400 тисяч гривень. Тепер в інфекційному відділенні, де лікуються маленькі пацієнти із ковідом, кисень підведений до кожного ліжка пацієнта», – наголосила Єлизавета Іванівна.

На заході наголошувалося, що загальний бюджет проєкту понад 1 млн євро, які пропорційно розподілені між лікарнями-учасницями. Із обласного бюджету для двох лікарень було додатково виділено кошти на співфінансування (10% від загальної суми). Зокрема, в обласній дитячій лікарні закуплено обладнання для лабораторії, хлораторну установку, зроблено капремонт системи опалення, системи водопостачання та водовідведення, ремонт приміщень інфекційного відділення. В обласній інфекційній лікарні побудовано бактеріологічну лабораторію, закуплено обладнання, а також проведено стажування лаборантів тощо.

Участь у форумі також взяли: депутат Закарпатської облради Йосип Борто, директор Обласної дитячої лікарні Роман Шніцер, директор Обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк, представник Саболч-Сатмар Беререзької обласної лікарні та університетської клініки ім. Йожа Андраша (Ніредьгаза, Угорщина) Атілла Сюч, консул Угорщини в м.Ужгород Ласло Куті та ін.

Довідково: донор проєкту технічної допомоги Європейського Союзу: Міністерство закордонних справ та торгівлі Угорщини. Виконавець проєкту – Соболч-Сатмар-Березька обласна лікарня та університетська клініка (Угорщина). Проєкт реалізовано на цільовій території Програми HUSKROUA протягом 2,5 року. Заходи проєкту націлені на профілактику поширення збудників небезпечних інфекцій у Карпатському Єврорегіоні.

Пресслужба Закарпатської облради