07 грудня 2021

За сприяння обласної ради в Ужгороді відбувся форум із питань енергоефективності та захисту довкілля

П’ятниця, 29 жовтня 2021, 18:36

Сьогодні, 29 жовтня в Ужгороді відбувся Закарпатський обласний форум «Енергоефективна громада – чисте довкілля», який ініціювали Держенергоефективності України, Міжфракційне депутатське об’єднання «Енергоефективна Україна» у Верховній Раді та Закарпатська обласна рада.

Участь у заході взяли: народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання Микола Тищенко, народний депутат України Михайло Лаба, в.п. голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо, депутат облради Іван Синетар, директор Департаменту регулювання у сфері енергоефективності, промисловості та мереж Держенергоефективності Віктор Білько, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, проф., ректор УжНУ Володимир Смоланка, а також провідні фахівці у галузі енергоефективності та ін.

Мета форуму: представити громадам державну політику та інструменти підвищення енергоефективності у житловій, соціальній і бюджетних сферах, а також обговорити механізми фінансування відповідних проєктів.

Організатори наголошують, що на початку опалювального сезону вкрай важливо роз’яснити громадам переваги та можливості енергоефективності – вагомого інструменту для соціально-економічного захисту українців, зменшення їхніх витрат на комунальні послуги та подолання енергетичної бідності у цілому.

Серед порушених на форумі тем: енергоефективність у житловій, комунальній та бюджетній сферах; зелене фінансування; енергія з твердих побутових відходів; альтернативні види палива.

У вітальному слові Василь Іванчо, серед іншого зазначив, що Закарпаття завжди було у лідерах рейтингу енергоефективності України, зокрема й завдяки тому, що область повністю відійшла від централізованого енергопостачання.

Тож, для нас пріоритетне завдання – впровадити усі можливі заходи з енергозбереження, щоб зберегти тепло, яке генеруються автономними котельнями. Він також підкреслив, що такі завдання відображені й у Стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років.

Окрім того, посадовець обласної ради наголосив, що громади краю мають чимало гарних ініціатив, затим – презентував пілотний проєкт з тепломодернізації бюджетних установ комунальної власності, у який включені: Закарпатський облмуздрамтеатр, Закарпатська обласна філармонія та Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «Падіюн».

Проєкт сприятиме економії бюджетних коштів на оплату комунальних послуг, поліпшенню якості надання послуг, розвитку культури і освіти.

«Переконаний, що підписаний напередодні Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Державним агентством з енергоефективності, енергозбереження України та Закарпатською обласною радою, слугуватиме процесу поліпшенню соціальної інфраструктури територій та життєзабезпечення громад», – підкреслив Василь Васильович та зазначив, що Держенергоефективності готове активно допомагати громадам Закарпатської області застосовувати різні інструменти для підвищення енергоефективності: енергоменеджмент, енергомоніторинг, модернізацію об’єктів бюджетної та комунальної сфер.

На форумі серед іншого наголошувалося, що енергоефективність – це шлях до якісного життя громад, зростання їх добробуту, доступних і дешевших комунальних послуг.

Зокрема, в Україні із червня 2020 року набула чинності Угода, за якою Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) надає Україні фінансову підтримку на Програму «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

У рамках Угоди протягом 2020 – 2024 років за кошти держбюджету, зокрема, заплановано розробити 600 комплексних планів просторового розвитку територій громад.

Пресслужба Закарапстької облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору