08 травня 2021

За участі народних депутатів ВРУ від Закарпаття відбулося перше пленарне засідання четвертої сесії облради

Четвер, 28 липня 2016, 14:02

Відтак крайові парламентарі розглянули ряд актуальних проблем і прийняли рішення щодо їх вирішення.

28 липня п.р. відбулося перше пленарне засідання 4-ї сесії обласної ради, яке провів її голова Михайло Рівіс. У сесії також взяли участь запрошені народні депутати ВРУ від Закарпаття Валерій Лунченко та Михайло Ланьо.

Перш ніж приступити до роботи, голова облради закликав присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих воїнів на Сході України. Він зазначив, що за півтора місяці на сході країни загинуло двоє воїнів – жителів Закарпаття: мобілізований з Ужгорода – Василь Варга та кадровий офіцер з Тячівщини – Володимир Цірик. Далі  наголосив, що нині відзначається День хрещення Київської Русі – України, що для християнства, для розвитку українського суспільства це свято – як невід’ємна частина європейської цивілізації. Та привітав колег-депутатів, які відзначали у міжсесійний період свої дні народження, а також інформував про нові кадрові призначення в краї. Зокрема, днями Закарпаття отримало нового прокурора області – Володимира Гаврилюка.

Далі Михайло Михайлович традиційно інформував про події, які відбулися в міжсесійний період, підкресливши, що із основних завдань керівництва області було і є – спрямування зусиль на подолання руйнівних наслідків зливи з градом, які пройшли 21 червня на території області. Та ознайомив  із виконанням плану роботи обласної ради за ІІ квартал. Зокрема, за цей період проведено два пленарні засідання третьої сесії облради, на яких з ініціативи облдержадміністрації та депутатів, обласної ради, президії розглянуто понад 130 питань, що стосуються найбільш важливих питань життєзабезпечення самоврядних територій та поліпшення життя людей. Укотре привернув увагу до «Міжнародного аеропорту Ужгород», закликавши депутатів прийняти відповідне звернення щодо підписання міжурядової угоди про передачу відповідальності за забезпечення обслуговування повітряного руху та про експлуатацію міжнародного аеропорту.

Затим депутати внесли свої пропозиції до проекту порядку денного із врахуванням рекомендацій президії. Після чого головуючий оприлюднив низку  депутатських запитів щодо необхідності ремонту доріг, навчальних закладів, амбулаторій та ін..

Після чого ухвалили ряд нових програм у сфері охорони здоров’я, культури, спорту, освіти, а також  внесли зміни до діючих. Зокрема, до Обласної цільової програми «Власний дім» на 2016 – 2020 роки, до Програми забезпечення розвитку освіти, культури, традицій національних меншин області на 2016 – 2020 роки» тощо.

Затвердили депутати й виконавчий протокол № 8 до Меморандуму про співпрацю між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою (Україна) та Кошицьким самоврядним краєм (Словацька Республіка) на період із травня 2016 по травень 2017 року» та розглянули і ухвалили проекти рішень фінансового, майнового  характеру та про надра .

Направили чимало звернень до вищих державних органів влади з важливих для територіальних громад питань, які потребують невідкладного рішення та високого впливу. Зокрема, до глави держави,  Кабінету Міністрів України та Верховної Ради.

На завершення пленарного засідання обласні обранці  підтримали клопотання щодо нагородження Почесними Грамотами і Грамотами Верховної Ради України групи краян, які своєю багаторічною, сумлінною працею зробили вагомий внесок в економічний і соціальний розвиток Закарпаття.

Прес-служба Закарпатської облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору