Задля розвитку туризму, збереження унікальних гуцульських традицій та промислів

Print Friendly, PDF & Email

У неділю, 23 травня за ініціативи керівників територіальних громад Гуцульщини, голів місцевих рад Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей, у селищі Ясіня Рахівського району відбулося підписання міжмуніципального договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проєктів.

Договір своїми підписами скріпили 14 громад Гуцульщини: 3 закарпатські, 10 івано-франківських і 1 буковинська. А саме: Богданська, Верховинська, Вижницька, Ворохтянська, Зеленська, Коломийська, Космацька, Косівська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська, Рахівська, Яремчанська та Ясінянська. У договорі зазначається, що сторони співпрацюватимуть усвідомлюючи важливість розвитку туризму та його внесок в економічне, культурне та соціальне життя свої громад, бажаючи створити правову базу для подальшого довготермінового та тісного співробітництва у галузі туризму між своїми громадами, на принципах рівності та взаємної вигоди.

Документ націлений на розвиток туризму, збереження гуцульських традицій та промислів.

Участь у заході узяли: народний депутат України Михайло Лаба, заступник голови Закарпатської облради Денис Ман, керуюча справами облради Мирослава Ливч, керівники Агенції та Агентства регіонального розвитку Закарпаття – Михайло Лаба й Михайло Данканич, керівники територіальних громад та ін..

Денис Ман звертаючись до присутніх наголосив, що «сьогодні 14 карпатських територіальних громад уклали договір про міжмуніципальне партнерство. Тепер на основі платформи Hutsul Ethnos («Гуцул Етнос») будуть реалізовуватися проєкти у сфері туризму. Не конкурувати, а співпрацювати!» та щиро бажав громадам успіхів!

Заступниця голови Правління Асоціації Мирослава Ливч зазначила: «Від самопочуття Карпат залежить самопочуття мільйонів жителів дотичних європейських країн. Щоб зберегти цю унікальність для прийдешніх поколінь, щоб не тільки брати якомога більше користі звідти, а й дати змогу довкіллю буяти, а людям, які живуть у їх підніжжя, розвивати перспективний зелений туризм, виробництво з лісових плодів і ягід, будувати рекреаційні комплекси, старанно зберігаючи самобутність горян, що нині – на вагу золота, маємо об’єднати зусилля і діяти. Тож, уклавши договір та маючи потужний потенціал у сфері туризму, громади Гуцульщини тепер реалізовуватимуть спільні важливі проєкти. Впевнена, саме синергія громад матиме більший результат та ефект, ніж власний розвиток кожної окремої громади.»

Виконавча директорка Асоціації» Галина Литвин сказала, що нині маємо зразок ініціативи «знизу», яка покликана об’єднувати зусилля громад і творити нову якість співпраці в регіоні. Вона запевнила учасників-підписантів у  підтримці ініціатив громад Гуцульщини. Насамперед у межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, а також є можливість підтримувати локальних виробників у рамках програми Made in Karpaty, зокрема надавати платформу Форум місцевого розвитку для популяризації новоствореного об’єднання Hutsul Etnos.

Після офіційної частини зустрічі гості відвідали Струківську церкву, яка віднесена у список світової спадщини ЮНЕСКО.

Пресслужба облради