- Закарпатской областной Совет - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Задля покращення санітарного стану та благоустрою населених пунктів краю

На розгляд депутатів облради вноситься проект рішення «Про Програму із благоустрою населених пунктів Закарпатській області на 2016-2020 годы.

Підставою розроблення проекту Програми із благоустрою населених пунктів Закарпатській області на 2016-2020 годы, як наголошують його розробники, є необхідність комплексного розв’язання питань щодо проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем проведенням заходів у сфері благоустрою, що потребують систематичного вирішення.

У розділі «Загальні положення» зазначається, що за останні роки в населених пунктах області накопичилась велика кількість проблем, пов’язаних із недостатнім рівнем проведенням заходів у сфері благоустрою, що потребують систематичного вирішення.

Область розташована в західній частині України на кордоні з Угорською, Румунською, Словацькою, Польською державами та межує з Івано-Франківською та Львівською областями.

Закарпатська область належить до одних з найбільш екологічно чистих областей України.

Однак у переважній більшості районів області існує проблема відсутності відповідних спеціалізованих служб різної форми управління з благоустрою та санітарної очистки, утримання дорожньо-мостового господарства тощо, що сприяє виникненню комплексу системних проблем, виникненню стихійних сміттєзвалищ та, вследствие, перевантаженню полігонів побутових відходів.

У місцевих бюджетах на реалізацію програм з благоустрою не вистачає коштів, фінансування здійснюється за остаточним принципом.

Виходом із цієї ситуації є залучення коштів інвесторів, спонсорів та державного бюджету на створення та залучення відповідних служб, підрядних організацій для виконання робіт, реорганізація комунальних служб і всебічне сприяння приватним підприємцям та фірмам щодо організації підприємств з ремонту та обслуговування дорожньо-мостового господарства, Ландшафтный дизайн, вуличного освітлення, малих архітектурних форм тощо.

На сучасному етапі вирішальне значення має впровадження нових інноваційних науково-обґрунтованих підходів та методів підвищення ефективності системи благоустрою населених пунктів із залученням практики провідних країн Європейського союзу.

То ж дану Програму розроблено в зв’язку з закінченням строку дії попередньої Програми із благоустрою на 2012-2016 роки та яка регулюється ст. 6, 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, законами України „Про благоустрій населених пунктів” та „Про відходи”, з метою поліпшення санітарного стану та благоустрою населених пунктів області.

Основними заходами Програми є:розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об’єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об’єктів; організація належного утримання та раціонального використання територій, здания, інженерних споруд та об’єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення;створення умов для реалізації прав суб’єктами у сфері благоустрою населених пунктів;здійснення заходів з благоустрою населених пунктів, озеленення та утримання в належному стані садиб, ярдов, парки, площ, улицы, кладбища, братських могил, обладнання дитячих і спортивних майданчиків, ремонт шляхів і тротуарів, прокладання велодоріжок, інших об’єктів благоустрою;дотримання при прийнятті в експлуатацію об’єктів виконання заходів комплексного благоустрою прилеглих до них територій;влаштування в населених пунктах вуличного освітлення, реклами та малих архітектурних форм;розроблення генеральних планів населених пунктів з дотриманням екологічних та санітарних норм, створенням умов для безпечного руху пішоходів та транспорту;утворення при виконавчих комітетах сільських та селищних рад комунальних служб для утримання територій у належному санітарному стані;утворення інспекцій з контролю благоустрою населених пунктів; розроблення правил благоустрою кожного населеного пункту.

Фінансове забезпечення планується через отримання коштів за рахунок коштів їх власників або користувачів, якщо це передбачено умовами відповідних договорів, а також за рахунок коштів державного бюджету, местные бюджеты, коштів підприємств, учреждения, организаций, добровільних внесків юридичних осіб та громадян, другие источники, що не суперечать чинному законодавству.

Орієнтовний обсяг фінансування складає 660 млн.. ГРН..

Кінцевою метою програми є покращення санітарного стану та благоустрою населених пунктів області.

 

Пресс-служба Совета