27 лютого 2020
  • Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

Задля реалізації Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки

п`ятниця, 14 лютого 2020, 10:43

Серед прийнятих депутатами рішень –  Про План заходів на 2020 рік з виконання Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки.

Як зазначає виконавець даної Програми – департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА, програма націлена на оптимізацію паливно-енергетичного балансу регіону; скорочення споживання природного газу населенням шляхом популяризації заходів з енергозбереження та часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи; скорочення видатків на використання ПЕР в бюджетних установах, у тому числі за рахунок переведення котелень бюджетних установ на альтернативні види палива; створення регіональної системи моніторингу і контролю за ефективним використанням ПЕР.

Виконання Програми у поточному році здійснюватиметься за напрямками: зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населенням та скорочення споживання енергоносіїв в бюджетній сфері.

Серед запланованих заходів – відшкодування частин відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження; створення та забезпечення функціонування відкритої бази даних експлуатаційних та енергетичних характеристик будівель бюджетних установ; запровадження систем енергетичного менеджменту в бюджетних установах.

Обсяг фінансування на цей рік передбачений у розмірі 3000,0 тис грн.

У результаті фахівці матимуть змогу здійснювати моніторинг споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами, а також очікують скорочення споживання природного газу  населенням у межах 3-5% за рік.

Контроль за виконанням цього рішення покладено на голову обласної державної адміністрації та постійну комісію обласної ради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій.

Виконавчий апарат облради