Задля реалізації заходів із охорони навколишнього природного середовища в краю

Print Friendly, PDF & Email

У ході пленарного засідання 17-ї сесії облради депутати ухвалили рішення «Про внесення змін до Програми охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2019 – 2020 роки (зі змінами)».

Як зазначає розробник цієї Програми – департамент екології та природних ресурсів Закарпатської облдержадміністрації, зміни стосуються  фінансування заходів Програми, яке здійснюватиметься за рахунок коштів та у межах видатків обласного бюджету, державного, місцевого бюджетів і власних коштів підприємств, інвестиційних коштів, міжнародної технічної допомоги й грантів, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Відтак передбачено реалізувати заходи Програми за такими розділами: Охорона і раціональне використання водних ресурсів; Охорона атмосферного повітря; Охорона і раціональне використання земель; Збереження природно-заповідного фонду, формування екологічної мережі; Раціональне використання і зберігання відходів виробництва і побутових відходів; Ядерна та радіаційна безпека; Наукова, освітня, екологічна інформація та пропаганда, видання поліграфічної продукції, моніторинг навколишнього природного середовища, підтримка громадських екологічних організацій.

Серед основних заходів  Програми – поточний ремонт греблі на р. Боржава, що  в с. Боржава Берегівського району;  берегоукріплення берегів річок Тересва та Мокрянка на кількох ділянках у межах Тячівського району; будівництво дамби в с. Тур’ї Ремети Перечинського району вздовж вул. Зелена з виготовленням проектно-кошторисної документації. Також заплановано й  розроблення проєктів створення територій і об’єктів ПЗФ та організації їх територій; першочергові заходи щодо недопущення потрапляння сміття та покращення екологічного стану берегової лінії р. Тиса в м. Рахів тощо.

Заплановані витрати у поточному році складатимуть – 20698,9 тис грн, із яких кошти Держбюджету – 2467,8 тис грн, обласного – 18231,1 тис грн.

Контроль за виконанням даного рішення покладено на першого заступника голови обласної державної адміністрації та постійні комісії обласної ради з питань: бюджету; екології та використання природних ресурсів.

Виконавчий апарат облради