Загальний бюджет Закарпаття у 2023 році зросте на 30%

Print Friendly, PDF & Email

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав голова облради Володимир Чубірко, аналізуючи проект бюджету на 2023 рік.
 
“Виноситься на розгляд профільних комісій Бюджет Закарпатської області на 2023-й рік.
У порівнянні з минулим роком загальний фонд збільшився на 378 млн. грн., спеціальний – на 27 млн. грн.
Основна частина доходів – податок на доходи фізичних осіб.
Збільшується частка у фінансовому виразі податку на прибуток. Адміністративні збори також додали свою частину.
Тобто, незважаючи на війну, загальний бюджет збільшується на 30%. Але в цьому є й інша причина – ростуть загальні споживчі ціни, причому набагато швидше, ніж збільшується бюджет. Тому потрібно готуватись до важкого року.
 
Коротко по галузям:
• на освіту передбачено 609 млн. грн.
• соціальний захист – 250 млн. грн.
• охорону здоров’я – 198 млн. грн. (з урахуванням того, що медицина фінансується здебільшого за кошти НСЗУ)
• на культуру – 141 млн. грн.
• фізкультуру і спорт – 98 млн.
Фінансуватиметься 51 програма. Загальний фонд 266 млн. ;спеціальний – 95 млн., що на 6,3 % більше у порівнянні з попереднім роком.
 
Сподіваюсь, на сесії у четвер колеги підтримають проєкт і ми забезпечимо основні потреби області у новому році”, — написав голова Закарпатської обласної ради.
 
У свою чергу, у ході презентації Бюджету Закарпаття-2023, голова обласної державної адміністрації Віктор Микита назвав його “бюджетом народовладдя”, який приймається не одноосібно головою ОВА, але й депутатами з попереднім обговоренням.
 
Нагадаємо, що проєкт головного фінансового документу краю сьогодні розглянули представники фракцій обласної ради. Участь в обговоренні узяли: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, голова обласної військової адміністрації Віктор Микита, заступник голови облради Андріана Сушко, заступник голови ЗОВА Василь Іванчо, керуюча справами облради Мирослава Ливч, народний депутат України Іван Крулько та представники профільного напрямку обласної військової адміністрації.