25 вересня 2021

Закарпатська обласна рада бере активну участь у грантових конкурсах Євросоюзу

П’ятниця, 28 лютого 2020, 16:29

Цього року за підтримки  Закарпатської облради подано  8 проєктних заявок до різних конкурсів у рамках Програм ТКС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» та «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020», а також Дунайської транснаціональної програми (Interreg Danube Transnational Programme).

Передувала цьому колосальна робота управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату Закарпатської обласної ради за участі керівництва ради та її депутатів, очільників партнерських регіонів країн Євросоюзу, експертів, науковців, фахівців у галузі  підприємництва, туризму, охорони здоров’я та ін. Проведено низку спільних робочих нарад, зустрічей, засідань, напрацьовано ряд рекомендацій.

Голова обласної ради Михайло Рівіс при цьому наголошував, що впроваджувані транскордонні проєкти повинні, насамперед, гармонізувати із Стратегією розвитку Закарпатської області. Тож фахівці, проєктні менеджери та спеціалісти управління виходили з цієї норми. Українською стороною також були дотримані всі європейські вимоги щодо впровадження відповідних проєктів.

Сьогодні очільник обласної ради М. Рівіс за результатами успішних напрацювань висловив слова щирої подяки всім, хто працював над проєктами та сприяв їх вдалому поданню. А саме: своєму першому заступникові – Йосипу Борто, керуючому справами виконавчого апарату обласної ради Юрію Гузинцю, а також голові Загальних Зборів області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини, співзасновнику ЄОТС ТИСА Оскару Шестаку, референту з міжнародних питань області Саболч-Сатмар-Берег Угорщини Бригіті Майорне Ласло, Голові Загальних Зборів області Боршод-Абауй-Земплен Угорщини Богларці Банней Гал та референту з міжнародних питань Міклошу Чісаріку, Маршалеку Підкарпатського воєводства Польщі Владиславу Ортилю, директору Міжнародного аеропорту Сату-Маре Румунії Мігаю Патраску, директорці ЄОТС ТИСА Андреї Сабоне-Цап, її заступниці -Юдіті Євчак та проєктній менеджерці Кароліні Данч, проєктним менеджерам Агенції Інтеррегіо Форум Угорщини, Агенції регіонального розвитку BORA 94 та Агенції регіонального розвитку Південночеського краю RERA.

Успішне написання та подача вищенаведених проєктних пропозицій були б неможливими без злагодженої роботи наших українських партнерів і фахівців, серед яких – регіональна представниця Програми ТКС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» Наталія Лихольот, директорка Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин та проєктна менеджерка Ірина Луцюк, керівниця Міжнародної Асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа, керівники та проєктні менеджери Лабораторії проєктного менеджменту YADROLab Євген Лукша та Ксенія Охотник, головний лікар КНП ЗОКЛ ім. А. Новака Закарпатської обласної ради Юрій Яцина, ректор ДВНЗ УжНУ Володимир Смоланка, виконавчий апарат Хустської міської ради, директор КП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» Руслан Лііс, директор Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук, проєктні менеджери КП АРР та ТС «Закарпаття» Закарпатської обласної ради, а також співробітники виконавчого апарату Закарпатської обласної ради – начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародної технічної допомоги та протоколу Василь Маковський, заступник начальника – Анатолій Гринь та заступник начальника відділу зовнішніх зв’язків, міжнародної технічної допомоги та протоколу Андрій Товт.

Отож, за підтримки Закарпатської обласної ради до 3-го конкурсу Програми ТКС «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020» було успішно подано шість проєктних пропозицій. Зокрема, «ARSOLUT – Рішення доповненої реальності у сфері розвитку туристичної привабливості прикордонного регіону». Проєкт подано до Пріоритету 3.1 «Промоція місцевої культурної та історичної спадщини разом із туристичними функціями». Його мета – впровадження новітніх інтерактивних технологій у сфері туризму для  підвищення туристичної привабливості транскордонного регіону, особливо серед молоді.

Наступний проєкт – «LowCarbon: Спільна ініціатива з метою зменшення викидів вуглекислого газу в транскордонному регіоні». Він поданий до Пріоритету 6.1 «Стале використання навколишнього природного середовища в прикордонній зоні – збереження природних ресурсів, заходи щодо зменшення викидів парникових газів та забруднення річок». В рамках проєкту планується будівництво сонячної електростанції для живлення насосної підстанції водозабору міста Хуст.

Інший проєкт – «Карпатська Мала Авіація – нові підходи для мобільності людей та товарів у Карпатському регіоні», що поданий до Пріоритету 7.1 «Розвиток транспорту та інфраструктури задля покращення мобільності людей та товарів». Передбачається закупівля обладнання для міжнародних аеропортів «Сату-Маре» та «Ужгород», організація тренінгів, проведення фестивалю малої авіації в цих установах, інформаційно-промоційна діяльність тощо.

Важливий для Закарпаття також проєкт «ClimateGuard – Планування транскордонної протиградової системи у прикордонних регіонах Угорщини, Румунії та України» до Пріоритету 8.1 «Підтримка спільних заходів попередження природних і техногенних катастроф, а також спільні дії у надзвичайних ситуаціях». Йдеться про  проведення  необхідних підготовчих заходів щодо впровадження системи протиградового захисту в транскордонному регіоні (закупівля та сертифікація обладнання, виготовлення дозвільних документів, наукові дослідження, обмін досвідом тощо).

Перспективним для нашого краю є проєкт під назвою «Впровадження нових стандартів та технологій хірургічного лікування захворювань центральної нервової системи в транскордонному регіоні» («NSDNeuro»), який увійшов до Пріоритету 8. 2 «Підтримка розвитку системи охорони здоров’я».  Мета цього проєкту – покращення стандартів обслуговування у сфері нейрохірургії. Запланована діяльність: навчання персоналу, обмін досвідом, закупівля обладнання тощо.

І останній поданий проєкт у цьому конкурсі – «Транскордонний обмін знаннями і досвідом у сфері методології сучасної хірургії» («ТКС-ОПЕРАЦІЯ»). Він включений до Пріоритету 8.2 «Підтримка розвитку системи охорони здоров’я». Проєкт спрямований на покращення здоров’я учасників АТО/ОСС на сході України та обмін досвідом у лікуванні хворих такої категорії.

Загальна вартість всіх поданих до 3 конкурсу Програми HUSKROUA проєктів становить 5 034 015,32 Євро, з яких частка українських партнерів становитиме – 2 784 865,10 Євро.

Крім вище названого конкурсу, Закарпатська обласна рада спільно з Агенцією регіонального розвитку Південно-чеського краю RERA взяла участь і у 3-му конкурсі проєктних заявок у рамках Програми Interreg Danube (Дунайська стратегія). Підготовлено та подано проєктну заявку «Дерев’яна спадщина – валоризація задля забезпечення розвитку місцевого потенціалу в галузі туризму та деревообробки» (“WOOD construction heritage – VALorised to raise Local development and EmploYment potential in sustainable TOURism and wood crafts -WOOD VALLEY TOUR”) – проєкт  присвячений промоції місцевих виробів із дерева у Дунайському регіоні.

Долучилася обласна рада до участі в до 3-му конкурсі Програми ТКС «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». В його рамках подано проєкт під назвою  «Карпатські столиці виноробства». Метою проєкту є збереження та промоція виноробства, його традицій, як важливої частини культурної спадщини Карпатського регіону. Передбачається проведення 2-денного транскордонного Карпатського форуму виноробних регіонів і воркшопу для туристичних організацій з питань промоції виноробства, організація 2-х прес-турів на виноробні підприємства, а також створення карти винних шляхів Закарпатської області та Підкарпатського воєводства. Також планується встановлення вказівників у 4-х населених пунктах Закарпатської області, відомих своїми традиціями виноробства.

Закарпатська обласна рада спільно з партнерами вірить у те, що подані проєкти пройдуть конкурсний відбір і будуть успішно відібрані серед переможців.

Пресслужба облради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору