Закарпатська обласна рада на сьогоднішній сесії продемонструвала консолідованість і демократичність, – Володимир Чубірко

По завершенні першого пленарного засідання VIII сесії Закарпатської обласної ради керівники краю Володимир Чубірко, Віктор Микита та запрошений в якості гостя Перший віце-спікер Рійгікогу Естонської Республіки Хелір-Валдор Сеедер поспілкувалися з журналістами.

За словами Володимира Чубірка, сесія, в першу чергу, продемонструвала консолідованість і демократичність. Незважаючи на різні партії і політичні погляди, депутати проявили згуртованість і майже усі питання порядку денного були проголосовані. «Для нас сьогодні важливо, щоб Україна жила й працювала, а Закарпаття було її надійним тилом», – зауважив В.Чубірко.

Також сесія була цікава тим, що, згідно із заявою Віктора Микити, із сьогоднішнього дня усі повноваження щодо розподілу коштів обласного бюджету, якими був наділений голова ОВА відповідно до воєнного стану, знову повертаються до депутатів.

– До цього часу я десь одноособово визначав порядок фінансування, в першу чергу, це критичні напрямки – ВПО і військові. Сьогодні ми вирішили всі питання. Закарпаття за темпом росту економіки займає друге місце серед областей України, ми релокували велику кількість підприємств, вирішили всі оперативні та безпекові питання, є наповнення до бюджету. Тому важливо повернутися у демократичний процес, щоб депутати, які обрані громадою, були в діалозі, в матеріалі, щоб розуміли, як розподіляються кошти і представляли інтереси своїх громад. Коли є надлишок коштів в обласному бюджеті, із сьогоднішнього дня депутати вже приймали рішення щодо виділення на основні питання. Таким чином завдяки ЗСУ ми маємо мирне життя, не маємо комендантської години і маємо демократичний процес, – сказав Віктор Микита.

Цікавило журналістів і питання впровадження електронних черг на пунктах пропуску Закарпаття і сусідніх держав, що зможе розв’язати проблему багатокілометрових черг із вантажівок. Над цим уже працюють учасники пілотного проєкту «Електронна черга перетину кордону» у співпраці Закарпатської митниці, естонської компанії «GoSwift» та української – «Укрінтеравтосервіс». За інформацією Володимира Чубірка, Естонія погодилася виділити додаткові кошти для його реалізації. Перший віце-спікер Парламенту Естонії пан Сеедер обіцяв вжити заходів, аби пришвидшити запуск першої черги. Попередньо, це буде здійснено у першому кварталі 2023 року на ПП «Тиса». Контроль над виконанням проєкту зі сторони Закарпаття покладено на депутата облради, першого заступники голови ОВА Мирослава Білецького.

Хелір-Валдор Сеедер поділився враженнями від свого перебування на Закарпатті. Він зауважив, що для нього важливо було все побачити на власні очі, а не опиратися виключно на інформацію з преси. Це дає можливість прийняти рішення щодо подальшої співпраці Естонії з Україною. І одним із таких конкретних кроків буде якраз спільний проєкт щодо запровадження електронної черги на закарпатському кордоні.

Також пан Сеедер запевнив у доцільності співпраці Естонії та нашої області на місцевому рівні між органами самоврядування. Це можуть бути соціальні напрямки і туризм.

Пресслужба Закарпатської обласної ради