Закарпатська обласна рада підпише нову Угоду про співпрацю з Пряшівським самоврядним краєм

Print Friendly, PDF & Email

У рамках візиту закарпатської делегації до Словацької Республіки Володимир Чубірко – голова Закарпатської обласної ради особисто зустрівся з головою Пряшівського самоврядного краю Milan Majerský. Сторони обговорили можливість відновлення старих та розробку нових транскордонних програм між регіонами.
 
З огляду на вже існуючі між Пряшівським краєм та Закарпаттям транскордонні зв’язки і здобутки, очільник Закарпатської обласної ради запропонував і надалі розвивати та поглиблювати співпрацю. Сторони дійшли згоди про важливість спільної роботи у кількох напрямах.
 
– Нас чекають транскордонні проєкти в рамках нового програмного періоду Interreg NEXT. Співпраця дасть можливість значно покращити ситуацію у сфері екології, інфраструктури, енергетики, туризму, безпеки у спільних прикордонних регіонах. Давнє знайомство з Міланом дає можливість довіряти один одному, тому отримали згоду на підписання Угоди, участь у подальших спільних проєктах з ЄС та розвитку прикордонних територій. Бачимо розуміння, підтримку на рівні держави і регіонів, а також бажання будувати спільне майбутнє, – прокоментував зустріч Володимир Чубірко.
 
Очільник обласної ради запропонував Мілану Маєрському поновити дружні зв’язки і між населеними пунктами-партнерами. Наразі до міст-побратимів належать Хуст і Сніна, Тячів і Бардієв, Мукачево і Пряшів, Перечин і Гуменне, Свалява і Стара Любовня.
 
Не оминули учасники зустрічі болючі питання війни. Згідно зі статистичними даними на кінець червня, майже 80 тисяч українців звернулися з проханням про тимчасовий прихисток у Словаччині. Країна-сусідка надала українським біженцям допомоги на суму близько 0,4 млрд євро. Також Словаччина входить до десятки країн-друзів України згідно з рейтингом видання Forbes.
 
Мілан Маєрський висловив підтримку Закарпаттю у складний час війни. Він побажав, аби Україна якнайшвидше змогла захистити свою незалежність і всієї Європи та запевнив про готовність до підписання Угоди про співпрацю.
 
На зустрічі також були присутні голова Перечинської ТГ Іван Погоріляк, начальник управління міжнародних, регіональних зв’язків облради Василь Маковський та його заступниця Уляна Гурчумелія.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради