Закарпатська обласна рада та Буштинська ТГ підписали Меморандум про співробітництво

Print Friendly, PDF & Email

Голова Закарпатської облради Олексій Петров разом із заступником голови обласної комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації Іваном Синетаром відвідали село Теребля Тячівського району, де оглянули житловий комплекс, який було споруджено у 2012 році для переселенців із аварійної зони у смт Солотвино. Площа кварталу – 25 гектарів. Тут розміщено вісім будинків на 116 квартир та 17 індивідуальних житлових будинків садибної забудови. Також на території функціонує навчально-виховний комплекс на 350 дітей.

На жаль, солотвинці навідріз відмовилися покидати свої господарства і переселятися у нові помешкання і нині, через майже 10 років після введення у експлуатацію, будівлі зазнали суттєвої руйнації та розкрадання.

Закарпатська обласна рада разом із Буштинською ТГ (до якої відноситься село Теребля) вирішили вдихнути у безгоспний район нове життя.

Нині повноцінному функціонуванню комплексу заважає неупорядкованість документації, яку свого часу працівники правоохоронних органів вилучили за підозрою у неналежному використанні коштів. Станом на сьогодні поліція документи повернула і наразі розробляється алгоритм офіційного оформлення та передачі комплексу в Тереблі Буштинській громаді.

За словами Івана СИНЕТАРА, питання нарешті треба перевести у правову площину, оформити всі дозволи та документи, розпорядившись цим величезним, і наразі майже безгосподарним, комплексом на користь громади, району та області: «Оптимальний варіант – частину комплексу визначити як резервний фонд для потреб області, частину віддати під потреби громади та як житло для людей, які цього справді потребують. Наприклад, багатодітних родин чи сиріт. – пропонує Іван Іванович. – Наразі на Тячівщині у черзі на житло стоять майже 90 пільговиків, а за останні кілька років таким людям виділили всього 4 оселі».

Аби офіційно підтвердити наміри розвивати інфраструктуру та забезпечити функціонування житлового комплексу в Тереблі, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров та голова Буштинської територіальної громади Руслан Янчій підписали відповідний Меморандум.

За словами Олексія ПЕТРОВА, той факт, що майновий комплекс буде передано у власність Буштинської територіальної громади не означає, що область перестане опікуватися цими об’єктами: «Передбачено, що 35 квартир у багатоквартирних житлових будинках та 5 індивідуальних житлових будинків будуть передані в оперативне управління Закарпатської обласної ради і стануть частиною резервного (спеціалізованого) житлового фонду на випадок надзвичайних ситуацій. Водночас, разом із колегами із Буштинської ОТГ займатимемося пошуком інвесторів (і вже зараз є зацікавлені організації), аби запустити на цій території роботу солерудника, а відтак і алергологічної лікарні», – заявив Олексій Петров.