Закарпатська обласна рада відреагувала на ситуацію навколо обласного госпіталю ветеранів

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 21 квітня, на території Комунального некомерційного закладу “Обласний госпіталь ветеранів війни”, що в Ужгороді, відбулося виїзне засідання постійної комісії облради із питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.
 
У такий спосіб обласні депутати оперативно відреагували на публікації у ЗМІ та скарги представників ветеранської спільноти краю, які надійшли на адресу Закарпатської обласної ради та ЗОВА.
 
Заявники звернулися із проханням забезпечити належне функціонування госпіталю ветеранів війни в обласному центрі, який, за їх словами, із початку 2018 року «систематично знищує» його директор Василь Волошин. «Через його неналежну господарську, медичну та соціально-побутову діяльність, заклад нині перебуває на межі банкрутства і не виконує у повному обсязі покладені на нього функції», – зазначають ветерани та детально обґрунтовують свої висновки.
 
Присутній на засіданні комісії директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний зауважив, що, проаналізувавши фінансовий план закладу, можна зробити висновки, що керівництво не має чіткого бачення перспективи розвитку медустанови. 97% коштів, які отримує заклад від НСЗУ йде на зарплату, у той же час на 4 квартал поточного року такі виплати не передбачені. За останній час не здійснено жодних закупівель медикаментів та медапаратури, апарат рентген-діагностики не працює понад рік.
 
Голова постійної комісії облради Ольга Олексик зазначила, що це єдиний в області лікувальний заклад щодо роботи якого систематично надходять скарги. Як практикуючий лікар вважає, що за умов, що склалися в Україні, такий госпіталь повинен більш оперативно реагувати на виклики сьогодення. Вона запропонувала створити комісію, залучивши фахівців профільного департаменту та юристів, аби насамперед розібратися із фактами викладеними у скарзі та спільно виробити алгоритм дій врегулювання ситуації. «Є питання й щодо кадрового забезпечення, оскільки зараз контингент хворих змінився, то потребує заклад і нових спеціалістів. До прикладу, у закладі немає травматолога та тільки один психолог, а також потрібно спеціалістів реабілітологів», – зауважує депутатка.
 
Керівник закладу каже, що змушений був оптимізувати штатний розпис – із 186 залишилося працювати 86 працівників та каже, що не вистачає коштів на заробітну плату.
 
Заступник голови обласної ради Василь Дем’янчук порекомендував очільнику закладу провести зустріч із представниками громадськості, які не задоволені роботою госпіталю та прислухатися до їх рекомендацій.
 
Євген Мешко додав, що комісія має провести аудит по фінансах, кадрах, закупівлях аби зрозуміти як заклад може працювати ефективніше.
 
У ході засідання ознайомилися також із необхідними документами та оглянули приміщення лікарні. Депутати поспілкувалися із пацієнтами та спитали про їх побажання щодо покращення роботи закладу. Найперше, що турбує хворих – відсутність ліфта, тож самостійно травмованим людям важко долати відстань між поверхами.
 
Відтак комісія рекомендувала департаменту охорони здоров’я ОВА створити комісію із залученням депутатів облради та відповідних фахівців для вивчення ситуації та прийняття відповідних рішень щодо вирішення проблематичних питань.

Депутати також розглянути та одноголосно підтримали надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих жителів Закарпатської області, що брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації.

 
Пресслужба Закарпатської обласної ради