27 січня 2021

голова Закарпатської обласної ради
  • Анонси

• Банери

Закарпатська обласна рада залучила у розвиток Міжнародного аеропорту «Ужгород» понад 11 мільйонів гривень

Середа, 30 грудня 2020, 16:54

Проєкт «Відкритий простір Закарпаття» переміг у конкурсному відборі проєктів регіонального розвитку, який проводить Міністерство розвитку громад та територій України у рамках Програми підтримки секторальної політики. Проєкт підготовлений  Агенцією регіонального розвитку Закарпатської області.

Як зазначає заступник голови обласної ради Денис Ман, «цей проєкт переміг у програмі Підтримка розвитку депресивних територій за напрямком «Розвиток малих та середніх міст як регіональних точок зростання».

•  Загальний бюджет проєкту – 13302 тис грн.
  •  Фінансування з державного бюджету – 11302 тис грн.
  •  Фінансування з обласного бюджету  – 2000 тис грн.

Серед цілей  проєкту – забезпечення протипожежної безпеки відвідувачів аеропорту (із цією метою буде придбано протипожежну машину), а також промоція новоствореного простору для підвищення рівня привабливості аеропорту.

Реалізація даного проєкту дозволить обслуговувати міжнародні та внутрішні рейси з річним пасажиропотоком понад 200 тисяч людей, а також покращить умови їх перебування під час очікування рейсу. Допоможе і представникам бізнесу залучати нових потенційних інвесторів,  вирішивши проблему неможливості функціонування аеропорту.

Відтак, у рамках проєкту здійснюватиметься закупівля транспортного засобу для протипожежного забезпечення польотів та розробка проєктно-кошторисної документації для облаштування при аеродромної площі аеропорту Ужгород.

Ефективність реалізації: покращення інвестиційної привабливості та іміджу депресивних гірських районів Закарпатської області; сприяння розвитку таких галузей як: туристична, логістична, торгівля та ін.

Серед очікуваних результатів – підвищення категорії пожежного забезпечення Міжнародного аеропорту «Ужгород» до 5 рівня.

«Останній рік на Закарпатті активно працюємо над посиленням діяльності органів самоврядування у сфері регіонального розвитку, у тому числі готуємо проєкти, що мають дати поштовх розвитку краю. Із 34 проєктів, над якими працювали до участі в секторалці, фінансування отримають 5, а також 2 проєкти будуть профінансовані через Міністерство розвитку громад та Міндовкілля України. Аеропорт – це складне завдання, до вирішення якого ми долучили Агенцію регіонального розвитку, де засновником також є  Закарпатська обласна рада. Реалізація таких проєктів дає змогу залучити в розвиток нашого краю кошти, а перемога надихає працювати над новими заявками», – резюмує Денис Миколайович.

Пресслужба облради