Закарпатська облрада поновлює співпрацю з Устецьким Краєм Чеської Республіки

Про це повідомив голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

“Перебуваю з візитом у м. Усті-над-Лабов. Це сама північ Чехії на кордоні з Німеччиною. Закарпатська обласна рада має підписаний договір з Краєм у 2017 році. Протягом певного періоду було організовано ряд спільних гуманітарних, соціальних проєктів та фестивалів. Однак пандемія COVID і війна призупинила комунікацію.

Сьогодні з гетьманом Устецького Краю Яном Шиллером поспілкувалися про подальше співробітництво. Розповів про актуальну ситуацію в Україні і на Закарпатті.

Маємо домовленість про передачу 7 машин швидкої допомоги, а також медикаментів на суму 10 000 євро для 6-ти закарпатських лікарень. Об‘єднаємо у партнерстві наші та їхні установи, аби ми могли перейняти досвід європейських реформ у різних сферах.

Відвідали регіональний центр допомоги Україні. Офіційно Устецький Край з початку війни прийняв 22 тис. біженців.

Чеський народ захоплений героїзмом українців, згуртованістю і патріотизмом.

«Ви воюєте не тільки за себе, а й за європейські демократичні цінності. Ми будемо підтримувати вас стільки, скільки буде потрібно, до повної перемоги над ворогом», – такий основний меседж наших партнерів із Устецького Краю”, – резюмував зустріч Володимир Чубірко.