Закарпатська облрада відкрита до сприяння вивченню рідної мови у місцях компактного проживання українців Угорщини

Print Friendly, PDF & Email

Закарпатська обласна рада готова до будь-якого сприяння тому, аби українська мова звучала у школах компактного проживання наших земляків в Угорщини. Про це голова ради Володимир Чубірко заявив під час зустрічі з Брігіттою Суперак, речником української громади в Державних Зборах Угорщини.

Пані Брігітта повідомила, що представляє інтереси українців у парламенті Угорщини з 2018 року. На самому початку перебування на цій посаді, її метою було створення офіційно зареєстровану школу української мови. Наразі ж, за словами речниці, українську мову в Угорщині вивчають лише у недільних школах як іноземну. Наразі вдалося відкрити класи української мови у двох школах сусідньої із Закарпаттям Саболч-Сатмар-Берегської області. Крім того українська мова в Угорщині вивчається у кількох університетах на факультетах славістики.

Наразі пані Брігітта ставить завданням домогтися, аби україномовні учні отримали можливість здавати іспити рідною мовою.

«Діти українців в Угорщині повинні знати, чути й розвивати рідну мову, і депутати Закарпатської облради, у міру своїх повноважень, готові для цього докласти всіх зусиль», — сказав Володимир Чубірко.

На завершення зустрічі голова облради домовився з пані Брігіттою про екскурсію парламентом Угорщини, Будапештом та навчальними закладами, де здобувають освіту українці.

Пресслужба Закарпатської облради