Закарпатська облрада впроваджує проєкт з ефективного управління побутовими відходами на Закарпатті

Print Friendly, PDF & Email

Закарпатська обласна рада у співпраці з Підкарпатським воєводством реалізовує проект «Управління з відходами — трансфер передового досвіду Підкарпатського воєводства Закарпаттю», де польські колеги є головними партнерами. Проект передбачає три кроки на зустріч ефективному поводженню з побутовими відходами в області.

Сьогодні, 30 листопада, у межах проєкту відбувся перший онлайн-тренінг «Законодавство ЄС та Польщі у галузі управління відходами. Презентація завдань у сфері утилізації комунальних відходів». У тренінгу узяли участь представники адміністративних одиниць Закарпатської області різного рівня (громади, району, області), які працюють у сфері поводження з відходами. У рамках проекту заплановано три тренінги, метою яких буде представлення вимог ЄС та національних вимог у сфері управління відходами, зокрема комунальними, обговорення принципів та методів організації поводження з побутовими відходами у Польщі та у Підкарпатському воєводстві.

Друга частина проекту — розробка Плану управління побутовими відходами в Закарпатській області до 2030 року. Положення майбутнього документа враховуватимуть законодавство України та Європейського Союзу, разом із визначенням напрямків змін. Виконавець для проведення дослідження буде обраний за процедурою, встановленою Управлінням Маршалека Підкарпатського воєводства у м. Жешув.

У Плані, зокрема, буде зазначено: сучасний стан управління побутовими відходами в Закарпатській області, включаючи існуючі установки та методи управління відходами; існуючі проблеми у сфері управління побутовими відходами, в тому числі внаслідок географічних умов; заходи щодо запобігання виникненню відходів; цілі та напрямки діяльності у сфері управління побутовими відходами до 2030 року.

Також планується проведення двох навчальних курсів до кінця поточного року. Завершальний етап проекту передбачає придбання спеціалізованого обладнання — пресу для пластикових та паперових відходів для однієї з громад області, розташованої на кордоні з Польщею.

Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Вартість пресу орієнтовно складає 273 100, 00 злотих.

Пресслужба Закарпатської обласної ради