Закарпатські депутати купили картини художників у підтримку військових

В галереї «Ужгород» відкрилася виставка-продаж картин «Вільні люди», яку організувала Закарпатська філія Національної спілки художників України спільно з музичним гуртом «Без обмежень». Кошти від продажу спрямують на підтримку 128 гірсько-штурмової бригади. Роботи представили 30 митців.

За словами голови ЗОНСХУ Бориса Кузьми, ідея виставки виникла спонтанно, однак багато художників відразу зголосилися взяти в ній участь. «Незважаючи на війну, життя продовжується і творчі особистості вирішили долучитися і допомогти військовим у боротьбі з російським агресором», – сказав на відкритті Борис Кузьма.

Виставка зібрала повну залу відвідувачів. Кожен мав змогу придбати роботу, яка найбільше припала до душі. Серед покупців були і керівники області. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита придбав картину свого однофамільця Володимира Микити.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко обрав абстракцію від Антона Ковача. Примітно, що художник закінчив цю роботу 24 лютого, в день початку повномасштабного вторгнення росії, і з того часу не спромігся взяти до рук пензля. Пояснює це емоційним виснаженням від жахливих новин війни.

Володимир Чубірко звернувся до художників з проханням не занепадати духом та повертатися до творчості. Адже культура – ще один важливий фронт у цій війні. Допомагати митці можуть своєю повсякденною працею: картинами, які висміюють ворога, або надихають на атаки бійців, заспокоюють або ж мотивують все зробити для того, аби в Україну повернулося мирне життя.
Долучилися до благодійної мистецької акції і заступники голови ради. Андрій Шекета придбав роботу Івана Дідика, а Василь Дем’янчук – Василя Свалявчика. Також виставку відвідали депутатки Закарпатської обласної ради Наталія Шетеля і Зоя Темнохудова.

Для гостей вернісажу виступив гурт «Без обмежень». Їхня композиція «Вільні люди» стала лейтмотивом і назвою акції.

У день відкриття було продано 15 картин. Триватиме виставка-продаж в галереї «Ужгород» до 11 квітня.

Пресслужба Закарпатської обласної ради