19 лютого 2020

Закарпатські депутати переконливо просять керівництво держави припинити торговельно-економічні зв’язки з Росією

п`ятниця, 11 березня 2016, 13:36

У п’ятницю, 11 березня, під час третього пленарного засідання другої сесії обласної ради VІI скликання закарпатські обранці прийняли звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

У документі зокрема йдеться: «Закарпатська обласна рада, громадськість краю категорично засуджують військову агресію Російської Федерації  щодо України.  З цього приводу приймалися неодноразові звернення до керівництва держави щодо вжиття всіх можливих дій для мирного розв’язання драматичної ситуації. Адже військова інтервенція Росії в Криму, неоголошена війна на Сході країни – це пряма агресія по відношенню до суверенітету України, виклик світовій спільноті.

Однак у час, коли, попри міжнародні домовленості тривають бойові дії на Сході країни, вважаємо неприпустимим продовження торговельних відносин із Російською Федерацією. Тому по всій країні представники громадськості уже розпочали торгово-економічну війну з північним сусідом.

Без сумніву, дуже складно вмить розірвати всі стосунки з донедавна найбільшим економічним партнером. Але як можна вимагати від світу антиросійських санкцій і визнання Росії стороною військового конфлікту в Україні, коли ми самі жодним чином не згортаємо україно-російський торговельний процес. Адже з окупантом не підтримують економічні зв’язки і не сприяють його збагаченню.

В умовах кризи і зовнішньої агресії необхідна чітка стратегічна визначеність політики України щодо Російської Федерації. Кабінет Міністрів України повинен розробити комплексну програму припинення економічних зв’язків з Росією.

Ми, депутати Закарпатської обласної ради, виражаючи позицію громадськості краю, переконливо просимо:

прийняти рішення щодо припинення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Російською Федерацією допоки триває анексія Криму та ведуться бойові дії на території Держави Україна».

Відтак, 44 депутати підтримали дане звернення.

Прес-служба Закарпатської облради