Закарпатські митці до Дня художника відкрили виставку «Осінь-2022»

В Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й.Бокшая відкрилася традиційна осіння виставка, присвячена міжнародному Дню художника. ЇЇ організувало Закарпатське відділення Спілки художників України. Професійне свято митці відзначатимуть у неділю і з цієї нагоди показали свої доробки поціновувачам мистецтва. Всього у вернісажі взяли участь 118 митців, які підготували 144 роботи. Інша частина виставки – скульптура і графіка – представлена у галереї «Ужгород».

Те, в яких реаліях працюють художники, що їх хвилює, чим живуть яскраво відобразила цьогорічна експозиція. Тут – жахи війни, відчай і спустошення, нещастя, які принесла в Україну російська орда. Символічно, що навіть офіційне відкриття виставки «Осінь-2022» затягнулося майже на годину через повітряну тривогу. Втім, попри це митців надихає мальовнича закарпатська природа, затишні вулички міст, колорит навколишнього середовища.

На відкритті побували голова облради Володимир Чубірко, депутатка Наталія Шетеля, а також директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук. Вони привітали художників зі святом та вручили грамоти. Цього року Закарпатська обласна рада відзначила заслуги живописця Ловранта Бокотея, скульптора Петра Матла, художниці декоративно-прикладного мистецтва Андреї Прислупської.

Пресслужба Закарпатської обласної ради