- Закарпатська обласна рада - https://zakarpat-rada.gov.ua -

Закарпатські рятувальники стануть мобільнішими…

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров взяв участь в урочистостях з нагоди передачі донорською організацією iHELPInstitute спільно з МЗС Польщі пожежного автомобіля, спецобладнання і спорядження рятувальникам Управління ДСНС у Закарпатській області.

Подія стала логічним завершенням дворічного проєкту з удосконалення можливостей оперативно-рятувальних підрозділів закарпатських пожежників та рятувальників.

Протягом цього часу польська сторона надавала матеріальну, консультаційну і тактичну допомогу працівникам закарпатського УДСНС з різних куточків краю. Зокрема у підрозділах рятувальників області було проведено низку спеціальних тренінгів, семінарів та вебінарів із залученням європейських колег-спеціалістів міжнародного класу.

У свою чергу, Генеральна консулка Республіки Польща у Львові Еліза Клавдія Дзвонкевич висловила сподівання, що подарунок українським рятувальникам стане у пригоді. Водночас пані консул згадала, що таку ж підтримку на початках свого становлення як європейської країни, отримувала й Польща.

Щиро подякував дипломату та представникам донорського фонду за співпрацю й допомогу начальник Управління ДСНС у Закарпатській області Мирослав Щербей. 

Довідково

Починаючи з 2018 року зусиллями iHELPInstitute та МЗС Польщі Управління ДСНС у Закарпатській області отримало матеріальної допомоги на суму близько 6 мільйонів гривень. У тому числі — пожежно-рятувальний автомобіль середнього типу, марки Mercedes-Benz, вартістю 915 тисяч гривень; спеціальний пожежний одяг, каски, підшоломники, рукавиці-краги, чоботи спеціальні захисні, тепловізор, рукави, стволи, ліхтарики, плаваючі мотопомпи на 1 млн 776 тисяч гривень та матеріали для створення теплокамери на базі навчального центру АРЗ СП на 144 тисячі гривень та неоціненний передовий досвід польських колег з рятівних та протипожежних операцій.

Пресслужба Закарпатської обласної ради