Закарпатські ветерани просять світ закрити небо над Україною

Print Friendly, PDF & Email

Закарпатська обласна рада ветеранів України звернулася з проханням закрити небо до Президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, Президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена та Прем’єр-міністра Сполученого королівства Бориса Джонсона.

Нижче подаємо текст звернення без змін:

“Від імені президії Закарпатської обласної ради ветеранів України – структури, яка об’єднує понад 170 тисяч ветеранів Другої світової війни, війни в Афганістані та інших зарубіжних країнах, учасників АТО, пенсіонерів, дітей війни, ветеранів праці і громадян поважного віку, – звертаюся до Вас, лідерів Євросоюзу і НАТО та провідних країн демократичного світу, з настійливим проханням: закрити небо над Україною!

Уже більше двох тижнів тривають кровопролитні бої на території України, знищується не лише військова інфраструктура (як заявляв загарбник), а гинуть ні в чому не винні цивільні особи, діти, руйнуються школи, лікарні, університетські корпуси, водогони і газорозподільчі станції, захоплено атомні електростанції – агресор не зупиняється ні перед чим!.. Він зневажає заклики Президента України, Верховного головнокомандувача Збройних Сил України Володимира Зеленського, української і світової громадськості, лауреатів Нобелівської премії припинити цю брутальну агресивну й неспровоковану Україною війну. На жаль, немає чіткої й конкретної відповіді щодо намірів запровадити безпольотну зону над нашою державою від європейських структур і найсильніших демократичних держав світу.

Ми, ветерани воєн, з власного досвіду знаємо, наскільки важливо закрити повітряний простір у цей критичний для України час, аби агресор перестав бомбити і руйнувати, убивати і калічити.

Просимо захистити не лише нашу державу, а і Європу та всю планету від страшної війни і ймовірного сповзання до світової ядерної катастрофи.

Переконливо просимо Вас заради мирного майбутнього планети і демократичного розвитку світу прискорити закриття неба над Україною і цим самим врятувати життя мирних людей і українських воїнів, котрі героїчно захищають свою Батьківщину від брутального і озвірілого агресора і ще більше посилити та прискорити пекельні санкції проти загарбника, які ЄС, США і Велика Британія давно обіцяють незламному і мужньому українському народові. І таким чином захистити масові убивства дітей, матерів, жінок і ветеранів, які доживають свій вік.

З повагою,

Ілля Гулянич,

голова Закарпатської обласної ради ветеранів України”