20 Октябрь 2020

Закарпатські виші стали осередком у зміцненні гармонійних двосторонніх українсько-угорських зв’язків

Пятница, 26 Октябрь 2018, 16:30

В пятницу, 26 Октябрь, перший заступник голови облради Йосип Борто взяв участь в урочистостях з нагоди 10-річчя заснування Українсько-угорського навчально-наукового інституту, який входить до складу УжНУ, та 55-річчя кафедри угорської філології.

Відкривали захід директор інституту Олександр Шпеник, ректор УжНУ Володимир Смоланка, перший декан факультету, почесний директор інституту Петро Лизанець. У своїх промовах вони наголошували на важливості зміцнення співпраці УжНУ з вузами сусідніх країн Євросоюзу, в частности,, Угорщини задля розвитку науки та зміцнення міжнаціональних стосунків.

Поважними гостями свята стали: Державний секретар канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини, відповідальний за національну політику Арпад Янош Потапі, заступник Державного секретаря Міністерства зовнішніх економічних зв’язків та зовнішньої політики Угорщини Йожеф Бачкаї, заступник голови комітету Державних зборів Угорщини з питань закордонних справ Гайналко Югас, голова Президентської комісії закордонної науковості Академії наук Угорщини Кароль Кочіш, проректор Дебреценського університету Елек Борто, керівники дипломатичних відомств, Депутаты Совета, Ученые, общественные земли.

В свою очередь,, Йосип Борто привітав присутніх зі святом та від імені голови облради Михайла Рівіса, всього депутатського корпусу висловив подяку всьому колективу викладачів за самовіддану працю, які забезпечують високий рівень навчального процесу.

Ваша робота відіграє вагому роль у зміцненні гармонійних двосторонніх українсько-угорських зв’язків, — підкреслив Йосип Йосипович, Добавление: — Інститут став осередком культурного та громадського життя краю, поповнюючи навчальні заклади фаховими педагогами. Адже це є дуже важливим, оскільки школа є тим осередком, навколо якого гуртується спільнота. Поощрение, что 27 ваших випускників захистили дисертації та поповнили ряди наукової інтелігенції Закарпаття та успішно працюють у краї.

Далі він вручив відзнаки облради найкращим викладачам, побажавши наснаги, творчих здобутків та втілення наукових задумів.

Ссылка и: кафедра угорської філології УжНУ, як самостійний структурний підрозділ університету, існує з 1964 года. На сьогодні співробітниками підготовлено 960 спеціалістів-філологів, викладачів угорської мови та літератури. Кафедра підтримує тісні зв’язки з науковими закладами та вузами Угорщини: Інститут мовознавства, Інститут літературознавства АН Угорщини, Будапештським, Дебреценським та Сегедським університетами, Центрами гунгарології Парижа, Рима та Гамбурга, а також з академічними установами та вузами Молдови, Польша, Словакия, Чешская Республика, Сербия, Хорватия, Македонії, Словенії та Чорногорії з видання семитомної монографії «Загальнокарпатський діалектологічний атлас».

Колективом викладачів угорського відділення вперше видано „Народні балади угорського населення Закарпаття”, збірку казок Закарпаття „Три золоті стріли”, першу „Антологію угорської літератури Закарпаття”.

Прес-служба Закарпатської облради


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх