Закарпатський Рахів та чеський Тржебіч офіційно стали побратимами та партнерами

Print Friendly, PDF & Email

Ця подія відбулася у рамках нещодавньої робочої поїздки голови Закарпатської облради Михайла Рівіса у Чехію разом з численною делегацією – обласними депутатами з різних політфракцій, головами Виноградівської та Свалявської райрад, мерами міст Рахова і Хуста та головою облради VI-го скликання з нагоди святкування 10-ї річниці співпраці між краєм Височина та Срібної Землі.

Як зазначив присутній на церемонії підписання гетьман краю Височина, член палати депутатів Парламенту Чеської Республіки Їржі Бєгоунек, ця подія є значущою для жителів гірських глибинок – рахівчан, які потребують дружньої руки підтримки у реалізації спільних інвестиційних проектів, і які стануть для всіх взаємовигідними та корисними.

Михайло Рівіс у своїй промові підкреслив, що співпраця Закарпаття  з краєм  Височина  є  взірцем  міжнародного співробітництва  між регіонами  України і країн Європейського Союзу. І закарпатці  цим дуже  пишаються.

– Від імені депутатського корпусу Закарпатської облради дозвольте щиро подякувати  вам  усім, особливо  гетьману  краю пану Їржі Бєгоунеку, за ту допомогу, яку  надають нам чеські партнери у реалізації програми  соціального  розвитку наших міських і сільських громад. Підписана між Закарпатською областю та краєм Височина  угода про  співробітництво, сприяє не тільки розвитку контактів між громадами наших міст і сіл, а й реалізації  багатьох спільних інвестиційних проектів у сфері освіти, культури, охорони здоров’я у всіх  районах нашої області, – наголосив очільник Закарпатської облради, резюмувавши: – Загалом  за 10 років  співпраці нам спільно вдалося успішно реалізувати понад сотню культурно-освітніх та інвестиційних проектів.

Господар заходу – староста м.Тржебіч Ярослав Яната висловив щиру подяку гостям за приїзд такої потужної делегації від Закарпаття та запевнив, що одразу ж після підписання Угоди про партнерство між містами сторони обговорять перші кроки підтримки, яка буде надаватися крайовим урядом Височини через фонд ВіЗа та містом-побратимом Раховим.

– Це вже перші конкретні кроки в напрямку досягнення реальних результатів чесько-української співпраці, які наші партнери зробили дуже швидко, – зауважив мер м.Рахів Віктор Ведмідь, підкресливши, що вчасна допомога, це подвійна допомога.

Після урочистої церемонії підписання мерами Тржебіч та Раховим угоди Угоди про партнерство між містами та вручення подарунків, гості разом з господарями зробили спільні фото на пам’ять. Потім староста разом з гетьманом краю Височина провели оглядову екскурсію районним містом, яке розташоване в історичній чеській області Моравія. Відтак закарпатці мали змогу побачити визначні пам’ятки, включені в список світової культурної спадщини ЮНЕСКО – базиліку Святого Прокопа,  зведену ще у 13 столітті в романсько-готичному стилі, та старовинний єврейський квартал. Також делегація відвідала Екотехнічний центр, середню промислову школу та ознайомилася з роботою медпрацівників та умовами лікування у районній лікарні.

Прес-служба Закарпатської облради