Закарпатський обласний музей представив свій «мистецький фронт»

Print Friendly, PDF & Email

У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького до Дня Конституції відкрито унікальну виставку творів мистецтва «Мальовниче Закарпаття».

Серед 20 картин, що представлені на виставці, роботи знаних майстрів пензля Антона Кашшая, Петкі Олександра, Василя Габди, Івана Ілька, Степана та Золтана Шолтесів, Володимира Микити та інших корифеїв образотворчого мистецтва Закарпаття.

Особливістю експозиції є те, що вона зібрана з фондів музею, які почали формуватися ще у далекому 1946 році. За словами керівника музею Ольги Шумовської, виставка приурочена до Дня Конституції України і є символом культурного фронту, який нині тримають працівники мистецтва й культури. На подію запрошено близьких родичів митців, чиї картини презентовано і яких сьогодні вже немає серед нас. Були присутні й художники, які досі живуть і творять: Степан Шолтес та Володимир Микита. Останній, до слова, зізнався, що саме у приміщенні музею у 1961 році відбулася його перша виставка до 30-річчя…

— У Конституції України, День створення якої сьогодні відзначаємо, можна знайти відображення, фактично всіх сфер нашого життя. У тому числі і мистецтва. Важливо усвідомлювати, що і працівники музею, і митці й діячі культури сьогодні, виконуючи свої обов’язки й реалізовуючи покликання, роблять велику справу для України, за що їм щира подяка. Сподіваюся, що цю чудову виставку, де кожен може знайти щось своє (як я, до прикладу, знайшов картину із зображенням гір на рідній Міжгірщині), відвідає широкий загал ужгородців та гостей міста, — звернувся до присутніх перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета.

Пресслужба Закарпатської обласної ради