Закарпатський Центр соціально-психологічної допомоги потребує розширення просторових можливостей

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 21 квітня, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко разом із Ужгородським міським головою Богданом Андріївим та депутаткою облради Наталією Штефуцою відвідали Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги.
 
Тут зараз поживає 15 внутрішньо переміщених осіб, які туляться у трьох кімнатах разом із діточками. Вони приїхали із Києва, Краматорська, Чернігова тікаючи від ворожих обстрілів.
Директорка центру Олександра Мельничук звернулася до посадовців із проханням посприяти у розширенні площі центру та забезпеченні належних умов для проживання мам із дітками.
За її словами, Центр не є спеціалізованою службою підтримки постраждалих від домашнього насильства, натомість працює із широким колом проблем (складних життєвих обставин) відповідно до закону. Попит на послуги з часом війни зростає, а просторових можливостей у Центру немає, щоб забезпечити потреби та запити як області, так і міста.
 
Голова обласної ради Володимир Чубірко зазначив, що в умовах воєнного стану призупинено будь-які роботи з ремонту та реконструкції комунальних об’єктів. Нині у краї склалася така ситуація, де в усіх комунальних установах проживають переселенці, тож фізично розширити приміщення Центру наразі немає можливості. Відтак попередні напрацювання щодо створення окремого закладу такого типу залишаються для реалізації після завершення війни. Одночасно очільник облради запропонував детально вивчити у робочому порядку проблемні питання розвитку Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги із тим, щоб забезпечити належні соціально- побутові умови для проживання внутрішньо-переміщених осіб.
 
Довідково:
Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги розрахований на 10 місць. Тут із початку 2022 року 19 особам, які постраждали від домашнього насильства надано послуги. З них шестеро – отримувало і послугу притулку, інші – соціально-психологічну допомогу.
За час війни Центр надав соціально-психологічну допомогу 68 особам, зокрема 25 осіб тут знайшли тимчасовий прихисток.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради