Закарпаття – не тил, а швидше – плацдарм України

Print Friendly, PDF & Email

Таку думку сьогодні у ході форуму Re:Оpen Zakarpattia 2022 озвучив перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, згадуючи нашу область у контексті повномасштабної війни.
 
Потрібно вживати ще один термін – плацдарм, поряд з термінами «надійний тил» та «тиха гавань», – зауважив Шекета.
 
«Щодо ролі Закарпаття у відбудові – вона є вже зараз. Пропоную вживати ще один термін. Закарпаття – це плацдарм. І у сьогоднішній ситуації, і в питаннях відбудови в майбутньому. Закарпаття стало плацдармом для тих людей, які прийшли зі східних регіонів чи центральних областей, стало плацдармом для тої допомоги, що надходила, – каже Андрій Шекета і додає. – Закарпаття — один із логістичних плацдармів. Так, як одеські порти стали всім економічно цікаві, і території розвиваються, так само і Закарпаття може розвиватися в цьому напрямку. У одному економічному просторі в радіусі 100 – 150 км в нас тут Дебрецен з мільярдами інвестицій, і Кошице, і Сату-Маре тощо. Якщо говоримо про відбудову – роль Закарпаття стати логістичним плацдармом у інтеграції з Європейського Союзу”.
 
На думку Андрія Шекети, у спілкуванні із зовнішнім світом нам треба мати сміливість говорити більш суб’єктно.
“Ми теж можемо багато дати світу. Справа не в тезі, що ми воюємо за цивілізований західний світ, а в тому, що можемо дати добрий приклад. Те, що лежить на поверхні – питання цифровізації. У нас це працює в рази краще, ніж в інших країнах світу. Також питання банківської сфери. Мої друзі, що мешкають в Австрії, коли розповідаю як можемо в мобільному додатку перерахувати кошти, як легко відкрити рахунок, просто шоковані. Україна має що показати світу суб’єктно, щоб нас не сприймали тільки як таких хто просить”,- резюмував заступник голови Закарпатської обласної ради.