Закарпаття отримало гуманітарний вантаж з литовського Каунаса

Print Friendly, PDF & Email

Область із гуманітарною місією відвідала делегація району Каунас (на кшталт нашої обласної ради) на чолі із заступником голови Пауліусом Вісоцкасом. Литовських партнерів зустрів голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.

Серед цінного вантажу — медикаменти та медичне спорядження для лікування поранених. Також друзі з району Каунас привезли для потреб тимчасово переміщених осіб або українців, які потерпають від гуманітарної катастрофи у зоні бойових дій — продукти харчування.

Володимир Чубірко та Пауліус Вісоцкас відвідали Мукачівський військовий шпиталь, у якому зараз проходять лікування поранені під час бойових дій військовослужбовці ЗСУ.

За словами литовського гостя, його країна наразі вже прихистила близько 12 тисяч біженців з України. Натомість громадян росії з Литви наразі відсилають. Тож, за його словами, для братніх українців буде чимало робочих місць. Відповідно, на думку пана Вісоцкаса, виникне й потреба в українських педагогах.

Литовський партнер каже, що це — не остання партія допомоги і вони готові у наступних гуманітарних місіях передати матраци, теплі речі та спецодяг для українських військових. Наші литовські друзі з муніципалітету Каунаса привезли два великі мікроавтобуси допомоги, у тому числі з медичним обладнанням, яке ми передали на потреби Мукачівського госпіталю. Ця допомога для нас є надзвичайно важливою і у моральному плані.

Адже, як слушно зауважив мій колега з Каунаса, це — наша спільна війна.., — розповів Володимир Чубірко. До слова, у Литві вже облаштовано центри реєстрації українських біженців у Алітусі, Маріямполі, Вільнюсі, Каунасі, Шяуляй та Клайпеді.

Пресслужба Закарпатської обласної ради