Закарпаття розглядає ініціативу Тримор’я як можливість для надання медичної допомоги пораненим військовим та економічної співпраці з країнами ЄС

Print Friendly, PDF & Email

Закарпаття розглядає ініціативу Тримор’я як можливість для надання медичної допомоги пораненим військовим та економічної співпраці з країнами ЄС, – Володимир Чубірко на панельній дискусії Мережі регіонів Трьох морів.
 
У рамках Конгресу місцевого самоврядування Мережі регіонів Трьох морів голова Закарпатсткої обласної ради Володимир Чубірко був запрошений на дебати регіонів. Панельну дискусію присвятили темі майбутнього і викликів регіонів Трьох морів. Окрім Закарпаття участь у дебатах взяли керівники кількох польських воєводств, повіту Марамуреш (Румунія), голови Львівської та Хмельницької обласних рад.
 
За словами одного з панелістів, маршалека Підляського воєводства Ярослава Ставярського, 11 країн-членів Тримор’я з 40-х років минулого століття так чи інакше перебували під владою радянською імперіалізму. Тому мають спільні виклики і повинні допомагати одні одним. Особливо це важливо робити на рівні гмін, повітів та областей, яким ближчі проблеми громадян і вони можуть якісніше їх вирішувати. Загалом Тримор’є об’єднує 112-мільйонів жителів 12 країн, а це 1/3 частина ЄС.
 
«Ми маємо надихати уряди на прикладі регіонів, вказувати на проблеми, говорити, чого нам не вистачає», – сказав Ставярський. Він назвав Тримор’є зрілою платформою, яка може вирішувати актуальні питання як розвинутих країн ЄС, так і тих, які потребують економічної підтримки. Особливо це стосується нових учасників Унії. Для України, як офіційного кандидата в члени ЄС, співпраця з регіонами може вже на цьому етапі стати вагомою підтримкою.
 
Оптимістичні прогнози щодо участі в ініціативі Трьох морів висловив Володимир Чубірко. Він зазначив, що наша область найперше розглядає ініціативу Тримор’я як потенційну платформу для медичної допомоги пораненим військовим та економічної співпраці з країнами ЄС. Війна призвела до навантаження на медичні заклади, притік великої кількості вимушених переселенців. І це стало неочікуваним викликом для регіону. Також Закарпаттю важливо долучатися до великих інфраструктурних програм, спільними учасниками яких є члени Тримор’я. Однією з таких програм є Via Carpatia – транспортний коридор, що з’єднає Північну та Південну Європу і надасть великі перспективи для розвитку близько розташованих до магістралі регіонів.
 
Нагадаємо, в Любліні на Конгресі місцевого самоврядування Мережі регіонів Трьох морів голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко підписав угоду про економічну мережу регіонів Тримор’я. Таким чином область вперше долучилася до ініціативи 12 країн, розташованих поблизу Чорного, Балтійського і Адріатичного морів. Серед іншого платформа передбачає співпрацю органів місцевого самоврядування у сферах розвитку інфраструктури, економіки, медицини, науки, освіти і культури.
 
Участь в Конгресі також взяли перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, депутати Андрій Андріїв, Наталія Шетеля та заступниця начальника управління міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Уляна Гурчумелія.