08 грудня 2021

Закарпаття розвиває стосунки з угорською областю Бач- Кішкун

Вівторок, 7 вересня 2021, 13:19

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров відвідав область Бач-Кішкун Угорщини і провів зустрічі з головою цього регіону Ласло Рідегом.

У ході візиту Олексій Петров подякував угорському колезі за запрошення та можливість ознайомитися з цінностями, культурою, гастрономією та традиціями цього краю.

Голова Закарпатської облради розповів кілька фактів про співпрацю нашого краю з Угорщиною та запросив область Бач-Кішкун стати партнером Закарпаття у діючих і нових проєктах.

Зокрема, спікер обласної ради поінформував, що Закарпатська область на сьогодні має 141 укладену угоду про співробітництво з органами місцевого самоврядування Угорщини.

Найбільш дієвою на сьогодні є співпраця з нашими партнерами з регіонів Саболч-Сатмар-Берег, Гевеш та Боршод-Абуй-Землен.

Угоду про співпрацю між Закарпаттям та областю Бач-Кішкун було підписано 14 травня 2019 року в Ужгороді. Хоча, фактична дружба між нашим краєм та найбільшою за територією областю Угорщини розпочалася 5 років тому з двох взаємних зустрічей офіційних делегацій.

«Символічно зараз у вересні,  ми святкуємо 5 років створення найбільш ефективної платформи для співробітництва з Угорщиною — ЄОТС ТИСА, де нашим надійним партнером єнаш сусід — Саболч-Сатмар-Берегська область. У 2016-2020 рр. об’єднанням було подано низку проєктів на отримання грантових коштів в рамках програми ,,Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна” 2014 – 2020 рр. Зокрема, зараз особливо актуальним є питання щодо прискорення підписання Грантової угоди проєкту ZeroWaste, який пов’язаний  з проблемою утилізації твердих побутових відходів. Вважаємо, що область Бач-Кішкун могла б стати новим партнером цього об’єднання і новою рушійною силою у реалізації його проектів», — запропонував Олексій Петров.

Користуючись нагодою голова облради також висловив вдячність за надані матеріали щодо побудови системи захисту від граду в області. Спираючись на досвід Угорщини, Закарпаття спільно з областю Саболч-Сатмар-Берег Угорщини та повіту Сату-Маре Румунії було підготовлено та подано проєкт у рамках 3 кола Програми Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020.

Оскільки у області Бач-Кішкун добре розвинуте сільське господарство,  виноградарство та тваринництво, очільник облради запропонував організувати  комунікацію і між малими виноробами та фермерами областей для обміну досвідом та технологіями.

Ішлося на зустрічі і про обміни освітнього характеру, а також — про гуманітарну та туристичну співпрацю.

Пресслужба Закарпатської обласної ради