Закарпатці вшанували пам’ять воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Print Friendly, PDF & Email

29 серпня Україна вже другий рік поспіль вшановує пам’ять захисників, які загинули у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. В Ужгороді з цієї нагоди провели мітинг реквієм за участю учасників бойових дій, родичів загиблих закарпатців, керівництва закарпатської ОДА, міської ради та силових структур краю. До вшанування пам’яті герої в приєднався і заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Закарпатської облради Юрій Гузинець.

Символом сьогоднішнього Дня пам’яті подвигу героїв, які боронили Україну на Сході нашої держави став сонях. Саме під соняхами поклали свої голови сотні українських солдат, виходячи з Іловайського котла 29 серпня 2014 року. Сотні наших захисників тоді ж потрапили у полон і близько 100 донині вважаються зниклими безвісти.

Присутні згадали пам’ять українських оборонців хвилиною мовчання. Відтак слово мала Катерина Ключкович, матір Андрія Палая, солдата Збройних сил України, командира зенітно-артилерійського відділення 15-го окремого Гірсько-піхотного батальйону.

«Я пишаюся своїм сином. Пишаюся, що змогла виховати чоловіка, який не став думати, як уникнути військового обов’язку, не втік за кордон і не сховався від служби. А коли країна покликала — одразу пішов виконувати свій військовий обов’язок. На таких хлопцях тримається наш мир і наша Україна…», — сказала пані Катерина.

Учасник бойових дій Микола Марчишак, у свою чергу повідомив, що справжні втрати військових і кількість полоненихпід Іловайськом можуть бути значно більшими, ніж офіційні. Він також нагадав, що того злощасного дня українські військові зазнали величезних втрат через те, що повірили ворогу, який, фактично, розстрілював беззбройних солдат під час ніби то наданого мирного коридору для виходу.

Відтак, тужливу композицію “Чорна гора” виконав лідер гурту “РОКАШ” Віктор Янцо, після чого учасники мітингу-реквієму поклали квіти до пам’ятника захисників та на могили закарпатців, які загинули за незалежність України.

Пресслужба Закарпатської обласної ради