Закарпаття активізовує співпрацю з краєм Височина й планує розробляти спільні проекти у галузях водопостачання й лісового господарства

У п’ятницю, 3 жовтня, голова ОДА Василь Губаль та голова Закарпатської обласної ради Іван Балога приймали делегацію з краю Височина Чеської Республіки. Європейські партнери ознайомлюються із проектами, які здійснюються у рамках співпраці Височини і Закарпаття, котра триває насамперед у соціальній сфері, як от, до прикладу, оновлення шкіл і дитячих садочків тощо.

Вітаючи гостей, керівник краю Василь Губаль відзначив, що закарпатська адміністрація готова до ще активнішої співпраці з Височиною. “Мета одна – аби закарпатці жили краще і відчували, що влада про них турбується” – сказав Василь Губаль.

Гетьман краю Височина Їржі Бєгоунек, вітаючи новопризначеного керівника краю, висловив сподівання, що нарешті голову ОДА зустрічатимуть й у Чехії – раніше очільники регіону не користувалися запрошенням. Говорячи про наміри співпраці, пан гетьман зазначив: “Доба зараз важка, й Україні як ніколи потрібна співпраця з Європою. Ми готові вам сприяти у цьому як партнери і як друзі”.

Голова Закарпатської обласної ради Іван Балога подякував чеським партнерам за ті проекти, в яких вони допомагають регіону, відзначив, що результати уже добрі й висловив сподівання на ще кращі – в інтересах громади області. Пан Бєгоунек, своєю чергою, сказав: має надію, що контакти відтепер триватимуть не лише між двома краями, а й на рівні керівництва держави та Міністерства закордонних справ.

Керівник області Василь Губаль звернувся до чеських партнерів з ідеями і пропозиціями. Так, він наголосив на закарпатській проблемі – із забезпеченням певних районів питною водою (до слова, лише 14% населення Закарпаття має централізоване водопостачання). Й попросив у плануванні проектів чеською стороною знайти можливість звернути увагу і на цю тему. Далі йшлося про ліс – багатство Закарпаття, з яким, утім, відчутні проблеми. Голова ОДА відзначив, що закарпатцям був би корисний досвід Чеської Республіки, й запропонував організувати семінари для фахівців галузі. Гетьман Височини запевнив – готові поділитися знаннями і теоретично, й на практиці, отже, плануватимуться зустрічі.

Учасник чеської делегації Йозеф Недвед виступив з пропозицією, аби поширювати співпрацю між регіонами на місцях – щоби міста і села укладали власні партнерські угоди і розробляли проекти між малими населеними пунктами Закарпаття і Височини. Перші особи країв підтримали такі наміри – місцевим громадам запропонують контакти в соціальній і культурній сферах.

На завершення зустрічі чеські гості передали закарпатцям сертифікат на медикаменти, які закарпатська влада розподілить згідно з потребами краю.

Прес-служба Закарпатської ОДА