05 червня 2020
  • Вітання

Шановні закарпатці!

Вітаємо вас на офіційній веб-сторінці обласної ради. Запрошуємо ознайомитися із відомостями про Закарпаття та останніми новинами з життя області.
  • Анонси

• Банери

Закарпаття: Чеські друзі привезли гуманітарну допомогу лікарням

п`ятниця, 22 травня 2020, 15:25

У рамках співпраці між Закарпаттям і чеським краєм Височина Ужгород 21 травня відвідали голова крайового уряду і правління благодійного фонду «VіZa» («Височина-Закарпаття») Зденєк Кадлец, керівниця канцелярії гетьмана, координаторка співпраці краю Височина із Закарпатською областю Катерина Свободова, а також Генеральний консул Чеської Республіки у м. Львові Павел Пешек, яких супроводжував виконавчий директор БФ «ViZa» Володимир Чубірко, – про це “Голос України”.

Мета приїзду – передача гуманітарної допомоги для закарпатських медзакладів, які лікують пацієнтів, уражених COVID-19. Чеських партнерів зустріли голова обласної ради Михайло Рівіс і голова облдержадміністрації Олексій Петров.

Керівники Закарпаття насамперед подякували  чеським друзям і партнерам за благодійну допомогу для закарпатських медиків у час пандемії, зокрема, гетьману краю Височина Їржі Бєгоунеку та голові крайового уряду Зденєку Кадлецу, які не вперше підставляють жителям області дружнє плече — і під час паводків, і під час градобоїв, від яких потерпало Закарпаття. «І хоч сьогодні через карантин зробити це було непросто (досі діють жорсткі обмеження перетину кордону), однак, як то мовиться, хто хоче допомогти — шукає можливості», — наголосив М. Рівіс  і додав, що з Височиною Закарпаття має багато успішних зреалізованих проектів і напрацювань, а також є чимало і перспективних планів, за втілення яких сторони візьмуться вже найближчим часом.

Теперішній акції передували перемовини очільника облради Михайла Рівіса з керівництвом краю Височина. Михайло Михайлович наголосив, що з настанням пандемії депутатський корпус Закарпатської обласної ради виділив 153 млн грн для боротьби з коронавірусом із капітальних видатків регіональних програм, залишків медичної субвенції та перерозподілу інших видатків. Районні, міські ради, територіальні громади області також скерували вільні залишки бюджетних коштів, які виникли на 1 січня 2020 року, кошти резервних фондів місцевих бюджетів для створення належних умов праці медиків, працівників поліції, підрозділів ДСНС, а також інших відповідальних служб, які, попри всі ризики та труднощі, рятують найдорожче — людські життя.

Михайло Рівіс звернувся до чеських партнерів із проханням розглянути можливість спрямування частини виділених фондом  «ViZa» коштів на закупівлю медичного обладнання, засобів захисту працівників системи охорони здоров’я (захисні костюми, маски, рукавиці), тестів на визначення вірусу, антисептичних засобів для медичних установ  Закарпаття.

«Депутати краю Височина не могли не відгукнутися, адже між нашими регіонами не просто співпраця, а й щира дружба, а друзів у біді ми не залишаємо», — зазначив Зденєк Кадлец, відзначивши, що Чехія оговтується від епідемії, чого щиро бажає і Україні.

Передача гуманітарної допомоги (а чеські благодійники привезли, зокрема, 4300 одиниць захисних щитків для обличчя, виготовлених на підприємствах Височини) відбулася в обласній державній адміністрації, де пройшли і ділові перемовини.

А засоби індивідуального захисту буде розподілено департаментом охорони здоров’я ОДА відповідно до потреб закарпатських медичних закладів.

Василь НИТКА  “Голос України”

На знімку: голови Закарпатських облради та ОДА Михайло Рівіс і Олексій Петров (ліворуч) під час передачі гуманітарної допомоги головою крайового уряду Височини Зденеком Кадлецом  (праворуч).

Фото прес-служби облради