21 вересня 2020

Закарпаття і Пардубіцький край – четвертий рік співпраці

Середа, 16 серпня 2017, 22:04

Сьогодні, 16 серпня заступник голови облради Петро Грицик прийняв делегацію Пардубіцького краю Чеської Республіки, яку очолює гетьман краю Мартін Нетолицький.

У зустрічі взяли участь голова комісії з питань бюджету облради Василь Кошеля та його заступник Олександр Ледида,  член постійної комісії з питань екології та використання природних ресурсів облради Мирон Помпель,  начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Василь Маковський, голова Товариства чеської культури у м.Ужгород Іван Латко та ін.

Учасники зустрічі обговорили стан виконання Меморандуму про поглиблення співпраці між Закарпатською обласною радою і Пардубицьким краєм, перспективи розширення та зміцнення партнерства.

Сторони відмітили успішно зреалізовані спільні проекти, окремі з яких введені сьогодні в експлуатацію за участі делегації, та прагнення громад й надалі дружити і співпрацювати.

Петро Грицик найперше від імені голови облради Михайла Рівіса, депутатів облради та від себе особисто привітав делегацію та побажав приємного перебування на Закарпатті, щиро подякувавши гетьману та всім пардубіцьким партнерам і друзям за підтримку нашої співпраці, яка триває четвертий рік. Як результат, зреалізовано  більше десяти соціальних проектів на суму понад  10 млн.грн., на здійснення яких Пардубіцький край виділив із бюджету більше 4  млн чеських крон.

– Окремі з проектів  ви матимете змогу побачити у ході цього візиту, – наголосив П. Грицик. Він також відзначив налагодження співпраці між пожежниками наших країв та містами побратимами.

Заступник начальника управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Анатолій Гринь  та  прес-секретар гетьмана Пардубицького краю Домінік Бартак  провели  фахові презентації об’єктів співпраці.

Олександр Ледида наголосив, що чотири роки тому, будучи губернатором Закарпаття, він підписав з паном Нетолицьким меморандум  про співпрацю трьох країв: Закарпаття, Пардбицького та  Пряшівського. І  було це зроблено у добрий час, бо започаткована тоді співпраця набуває розмаху,що радує. Він висловив сподівання, що наші громади ще більше зближуватимуться в ділах і мріях, а кордони стиратимуться і ми будемо зустрічатися часто як добрі сусіди.

Тепло відгукнулися про співпрацю також Мирослав Помпель та Василь Кошеля.

Мартін Нетолицький подякував за теплий прийом та конструктивні дружні зв’язки, які, наголосив він, підтримуються всіма політичними силами  самоврядного органу Пардубіце, про що свідчить і склад нинішньої делегації, в якій   представники різних політичних сил, що виявили бажання знати,  куди йдуть кошти їхніх платників податків у частині співпраці із Закарпаттям. Серед них і справжні  фанати Закарпаття – Мірослав Крейчі, Вацлав Сноупек і  староста села  Долні Чермна Петер  Гелекал. Далі гетьман  запевнив, що і в подальшому Пардубицький край  всіляко  підтримуватиме громади Закарпаття, які ментально і культурно близькі один одному.

Наостанок сторони обмінялися пам’ятними подарунками, зробили спільне фото на згадку та оглянули сесійну залу.

Прес-служба обласної ради


На головну  Мапа   e-mail: admin@zak-rada.gov.ua Вгору