Закарпаття отримало від Уряду Угорщини велику кількість якісної вакцини

Сьогодні, 26 червня, на контрольно-пропускному пункті «Тиса» відбулася урочиста передача 22500 доз п’ятикомпонентної вакцини Pentaxim, яку організувало Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді. Такий подарунок для України підготував Уряд Угорщини у рамках угорської національної програми по імунізації закарпатських дітей на 2017-2021 роки. Цінний вантаж прийняла Закарпатська обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

У присвяченій цій події пресконференції взяли участь: голова ОДА Олексій Петров, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, Уповноважений міністра з питань співробітництва Саболч-Сатмар-Берег та Закарпатської областей, відповідального за координацію програми розвитку дошкільних закладів Карпатського регіону Іштван Грежа, генеральний консул Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бугайла та ін.

Іштван Грежа зазначив, що вакцина високої якості та має відповідну сертифікацію. Він констатував, що за останніми спостереженнями ситуації із поширенням COVID-19 у світі, у тих країнах, де імунізація дітей висока, хвороба не так інтенсивно поширюється та прогресує. Тож такі ініціативи і надалі залишаються актуальними.

Наголошувалося, що Угорщина передала для Закарпаття у 2017 році – 5000 доз вакцини проти кору-паротиту-краснухи (MMR). На початку 2018 – го – 8000 доз вакцини проти кору, у травні – 21600 доз 5-компонентної комбінованої вакцини Pentaxim, а також 15000 доз проти кору-паротиту-краснухи, у листопаді – 10376 доз 4-компонентної комбінованої вакцини Tetraxim.

Зазначалося, що цю Програму цьогоріч відновлено і нова партія вакцини вартістю понад 11 млн грн прибула у наш край. Вантаж зберігатиметься на базі КНП “Обласна клінічна інфекційна лікарня” Закарпатської обласної ради” та буде розподілений між медичними закладами краю.

Відтак, Йосип Борто зазначив, що транскордонна співпраця з сусідніми державами-членами Євросоюзу, які готові підкласти нам своє партнерське плече, нині є надзвичайно важливою. Угорщина завжди демонструє свої дружні наміри. Так, коли у 2017 році, через брак вакцини для імунізації та вакцинації дітей у краї, керівництво області звернулося за допомогою до Уряду Угорщини, то за сприяння угорських дипломатів відповідний вантаж у короткі терміни був доставлений за призначенням. Безперечно, такі кроки та загалом тісна співпраця у рамках взаємодії прикордонних регіонів, міжнародного співробітництва позитивно впливають на розвиток краю, збереження здоров’я населення та зміцнення добросусідських стосунків між нашими країнами.

Пресслужба облради