07 грудня 2021

Закарпаття поглиблює співпрацю із Вуковарсько- сремською жупанією (Республіка Хорватія)

П’ятниця, 24 вересня 2010, 16:49

У рамках Днів туризму, який проходить в Ужгороді з 23 по 25 вересня ц.р., на Закарпатті перебувала урядова делегація із Вуковарсько-сремської жупанії (Республіка Хорватія). У складі делегації: заступники керівника Вуковарсько-сремської жупанії Джордже Чурчич, Мато Голубічич, Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Желько Кірінчіч, заступник начальника управління міжнародної співпраці та капітальних інвестицій Маріо Баножич та представник української громади в раді з питань національних меншин Республіки Хорватія Лариса Углешич.
     Уході їх візиту відбулася робоча зустріч із головою облдержадміністрації Олександром Ледидою, першим заступником голови облради Андрієм Сербайлом та першим заступником голови ОДА, депутатом облради Іваном Бушком. Звертаючись до поважних гостей, Олександр Ледида наголосив, що закарпатці досить добре знають про Хорватію, адже саме курорти цієї країни вони найчастіше відвідують.
     – Позитивом є й те, що на літній сезон Хорватія призупиняє візовий режим. Хотілося б, щоб завдяки нашій співпраці, хорвати також дізнались більше про Закарпаття та змогли оцінити гостинність його жителів.
     Вітаючи поважну делегацію, перший заступник голови обласної ради Андрій Сербайло зазначив, що така зустріч є продовженням підписаної у липні 2010 року Угоди про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між двома регіонами – Закарпаттям і Вуковарсько-Сремською жупанією. На сьогодні ми вже маємо конкретні приклади співпраці: діти із Вуковарсько-сремської жупанії цього літа вже відпочивали в оздоровчих таборах Мукачівщини.
     Андрій Андрійович висловив сподівання, що співпраця, яка вже стартувала, матиме логічне продовження заради добробуту територіальних громад.
     Під час зустрічі йшлося також про розвиток гірськолижного зимового туризму. Колеги із Хорватії запропонували налагодити двосторонній обмін тургрупами, що стане своєрідною рекламною кампанією туристичних комплексів, гірськолижних баз, лікувальних санаторіїв області. Адже на теренах жупанії діють лише 2 санаторії. Їхні пенсіонери мають бажання і змогу приїжджати в оздоровниці Закарпаття.
     Про розвиток культури та збереження національних традицій української діаспори у Хорваії, зміцнення та поглиблення дружніх, партнерських відносин між двома народами розповіла представник української громади в раді з питань національних меншин Республіки Хорватія Лариса Углешич.
     Підбиваючи підсумки зустрічі, сторони домовилися найближчим часом розробити конкретні спільні проекти та підписати угоду попередніх намірів.
     Делегація взяла участь у відкритті ІХ Міжнародної туристично-рекреаційної ярмарки «Тур’євроцентр – Закарпаття – 2010».

Прес-служба облради