13 серпня 2020

Закарпаття, Полтавщина та Івано-Франківщина підписали Меморандум про співпрацю

четвер, 29 вересня 2016, 17:21

У четвер, 29 вересня, у м.Полтава голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, очільник Полтавської обласної ради Олександр Біленький та керівник Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич підписали тристоронній Меморандум про співпрацю.

Ідея підписання тристороннього меморандуму про співпрацю виникла спонтанно, зазначив голова Закарпатської облради Михайло Рівіс.

– Під час наших спільних відряджень ми домовились, що наше спілкування може принести більше користі, якщо оформимо його у вигляді меморандуму. Кожна область має унікальні можливості та стандартні проблеми. Сьогодні під час сесії обласної ради ми чули ті проблеми, які виникали й на Закарпатті. Так, зокрема, наша область має унікальний досвід транскордонного співробітництва. Ми повинні узгоджувати наші позиції та дії, тоді зможемо впливати на рішення ВРУ та Кабміну, – розповів тамтешнім журналістам Михайло Рівіс.

Та все ж ініціатором підписання документу про співробітництво був голова Полтавської облради Олександр Біленький.

– Ми часто з головами обласних рад обмінюємося досвідом з вирішення багатьох питань у неформальній обстановці. Мабуть, вже настав той час, коли ми повинні налагоджувати зв’язки, зокрема економічні, культурні, освітні, наукові, спортивні. Сьогодні ми робимо перший крок. Хочеться, щоб у майбутньому така взаємодія переросла в інструмент впливу як рада голів обласних рад, – наголосив Олександр Біленький.

Нині місцеве самоврядування є лакмусовим папірцем демократії для Європи, переконаний голова Івано-Франківської облради Олександр Сич.

– Саме підписання такого меморандуму допомагатиме нам вирішувати, впорядковувати, «зшивати» та будувати єдину Українську державу. Саме місцеве самоврядування є тим лакмусовим папірцем демократії для Європи. Ми готові і хочемо обмінюватись досвідом у галузі, науки, освіти, культури і спорту. Зокрема мене цікавить питання, як депутати Полтавської обласної ради впорядковують питання користування надрами, які є напрацювання. У нас, наприклад, діє Програма місцевого самоврядування”, – додав Олександр Сич.

Із підписанням тристороннього меморандуму голів обласних рад привітав народний депутат України з Луганщини Сергій Шахов, який зазначив: «Цей меморандум — історична подія. Сьогодні на Полтавщині зібралися і Схід, і Захід, і Центр. Це свідчить, що Україна — єдина».

Fatal error: Uncaught Error: [] operator not supported for strings in /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-content/plugins/highlight-search-terms/hlst.php:141 Stack trace: #0 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/class-wp-hook.php(287): HighlightSearchTerms::query('') #1 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/class-wp-hook.php(311): WP_Hook->apply_filters('', Array) #2 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/plugin.php(478): WP_Hook->do_action(Array) #3 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/general-template.php(3023): do_action('wp_footer') #4 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-content/themes/wp-andreas09/footer.php(18): wp_footer() #5 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/template.php(730): require_once('/usr/local/www/...') #6 /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-includes/template.php(676): load_template('/usr/local/www/...', true, Array) #7 /usr/local/www/vhosts/zakarpat in /usr/local/www/vhosts/zakarpat-rada.gov.ua/data/wp-content/plugins/highlight-search-terms/hlst.php on line 141