20 Апрель 2021

Фестивали и конкурсы

Понедельник, 10 Февраль 2020

У Закарпатті проводиться більше 100 различные фестивали

Закарпаття – найзахідніша і водночас – одна з невеликих та наймальовничіших область України.

За національним складом населення Закарпаття – унікальне не тільки на теренах України, и Европа. Здесь, в дружбе и согласии Главная о 100 Наций и народностей.

Глубокое почтение для zakarpatcâmi своей истории играла в сохранение древних традиций и проведение многочисленных фестивалях.

Практично кожна громада національних меншин області має свій фестиваль, какая характеристика традиций и особенностей, що притаманні лише їй. Загалом протягом року на теренах Закарпаття проходить близько 140 Фестивали. Этот фестиваль, які презентують національні кухні меншин сыр, Мёд, картофель, Голубцы, lekvaru, Вино, і фестивалі різноманітних ремесел – Кузнечное дело, Лозоплетение, Виноделие, хорошо, и, Конечно, фольклор, серед яких найбільш колоритним є Фестиваль "Трембита" – найдовшого в світі музичного інструменту. С другой стороны, на Закарпатті проводяться різноманітні фестивалі академічного характеру. Например, вересневий фестиваль органної музики,…

Обласний фестиваль „Коляди в Старому селі”

Кілька років поспіль на початку року в Ужгородському скансені („Закарпатський обласний музей народної архітектури і побуту”) проходить обласний фестиваль “Коляди в старому селі”. В городе. Ужгород приїзджають колективи з усіх районів Закарпаття: колядницькі гурти, бетлегеми, зокрема й представники словацької, угорської та румунської нацменшин краю. Святкова колядницька хода проходить вулицями Ужгорода, до них приєднуються перехожі і всі разом виконують різноманітні колядки та щедрівки. Потім вони прямують до Ужгородського скансену, де у кожній хатині райони області представляють притаманні їм різдвяні пісні. В дополнение, під час фестивалю на території музею можна скуштувати страви закарпатської кухні, придбати сувенірні вироби, Мёд, сыр, вино та іншу гастрономічну продукцію, а також зробити світлини на святковій фотозоні.

Винный фестиваль. Виноробство у Закарпатті популярне з давніх часів, так як земля і клімат тут сприяють розвитку цієї добротної галузі. По всій території області – величезна кількість виноградних угідь. В дополнение, за давньою традицією в кожному дворогосподарстві є свій виноградник. Каждый год в середине января, а точніше – у день Святого Василя в Мукачеві проходить фестиваль “Червоне вино”. На центральній площі кожен має можливість оцінити смак домашніх і заводських напоїв, и если вам это нравится, то ще й придбати пляшку – другу, или, даже, Бочонок для себя или для друга. Це величне свято супроводжується колядками, различные соревнования, призы и, Конечно, дегустация вина. Разнообразие сортов вина, его вкусы и цвета, оригінальність бочок та пляшок і навіть кількість випитого – все це вражає до глибини душі. Предлагаемые вина, Красный, Розовый, гаряче та холодне; с корицей и мед. Список всех сортов, представленные здесь, то же самое не может быть, як скуштувати вино від кожного виробника. У фестивалі беруть участь як приватні винороби, и известная компания, що презентують свій напій щороку. Кращих серед виноробів-аматорів визначає журі, где являются высококвалифицированными специалистами в области виноделия, що встановлює найсмачніші вина у номінаціях – найкраще червоне, біле та десертне. Награду процедуры слишком интересно и виды традиционных: Победители получают призы живых свиней. Трофей также потерял, Мука, пшеница, дубовые бочки.

Наприкінці травня у с.Чинадієво, у тамтешньому замку «Сент-Міклош» проходить міжнародний фестиваль середньовічної культури «Срібний Татош». Традиційно його учасниками є клуби історичної реконструкції, танцювальні та музичні колективи з різних куточків України, Словакия, Венгрия, Германия, Беларусь. Під час фестивалю середньовічні музика й танці виконуються у автентичному стилі. Поціновувачі середньовічної культури також мають змогу спостерігати за видовищними лицарськими боями, турнірами лучників та змаганнями із кидання списа тощо.

Етнофестиваль косарів традиційно відбувається у середині літа у с.Велятино Хустського району. Під час фестивалю, усі охочі мають змогу показати свою вправність у сінокосінні. Участь у змаганнях беруть цілі родини. На фестивалі можна подивитися традиційні технології сінокосіння, відвідати майстер-клас з укладання пласту, клепання коси, плетіння віночків, скоштувати місцеві велятинські страви та відпочити під святкову музику.

Серед наймолодших закарпатських фестів – «Сливовий леквар», що традиційно проводиться в серпні у с.Геча, на Beregìvŝinì. Свято організовується у вигляді змагання серед команд, які варять повидло (lekvar) із слив. Експерти туризмознавці наголошують, що даний фестиваль є унікальним, связано с тем, що демонструє можливість побачити давні національні традиції, пов’язані з варінням сливового лекварю та приготуванням страв на його основі.

У Карпатах зберігся унікальний для Європи осередок високогірного молочного вівчарства, Это связано с следующий отпуск. Ціле літо гуцули випасають овець високо в горах, а під кінець літування повертаються додому. На їх честь і проводиться Фестиваль «Гуцульская брынза», где пастухи побаловать овец сыр сыр ovečim, виготовленим за особливим рецептом. Твердий сир – бринзу виготовляють з овечого молока без допомоги пастеризації, без закрепители, консерванты, яка дозріває у спеціальному розсолі близько тижня. Кстати, на фестивалі можна поспостерігати за процесом виготовлення бризи, стрижки та доїння овець. Бажаючі можуть взяти участь у ньому.

На святі виступають фольклорні групи з традиційними танцями, песни, проводяться різноманітні конкурси на швидкість та уміння постригти чи подоїти овець. Спочатку фестиваль проводився лише у вузькому колі за участю представників навколишніх сіл, а сьогодні це свято не знає кордонів – сюди приїжджає величезна кількість туристів як з України, и с другими странами Европы и СНГ.

Міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття

Традиційно у вересні місяці у місті Ужгород проводиться найбільша в області Міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття”.

Міжнародна туристична виставка-ярмарок „Тур’євроцентрЗакарпаття” – це бізнес-майданчик, на якому обговорюються найважливіші питання про розвиток туристичної галузі, пропонуються рішення та демонструються найкращі приклади із практики сьогодення, які оптимально впливатимуть на ситуацію у майбутньому. Участь у Міжнародній туристичній виставці- ярмарку „Тур’євроцентр Закарпаття” беруть представники туристичних організацій з різних регіонів України (в тому числі і туроператори), а також сусідніх країн: Венгрия, Словакия, Чешская Республика, Польша, Румыния. Це дає можливість встановити нові та підтримати існуючі контакти; отримати інформацію про нові тенденції у сфері туризму; укласти нові угоди; оцінити стан ринку, дізнатись більше про клієнтів; отримати відгуки та рекомендації про послуги; вивчити активність конкурентів; презентувати себе як успішну кампанію; посилити позиції на ринку. Проведення майстер-класів, дегустація закарпатських вин та сиру, медопродуктів, смачна закарпатська кухня, концертна розважальна програма та весь колорит Закарпатської області чекають на Вас на Міжнародній туристичній виставці-ярмарку „Тур’євроцентр – Закарпаття”.

Одним з найбільш ефектних свят є мистецько-пісенний фестиваль трембіт або „На Синєвир трембіти кличуть”, Это стало все украинского.

Трембіта – народний духовий музичний інструмент, рід дерев””яної труби, berezovoû главным образом завернутый кора без клапанов и клапанов. Довжина – до З м, діаметр – (30 мм) roztrubì увеличивает; у вузький кінець трембіти вставляється рогове дульце (piŝik). Висота її звукового ряду залежить від її величини. Мелодия осуществляется главным образом в верхнем регистре. Трембита встречается в Восточных Карпатах-Карпаты. Вона виконує роль інформатора про різні події на селі ( Свадьба, смерть, похороны) в соответствии с Мелодия. Трембита выполняют хорошо пастух награвання. Фестиваль музыки, в сопровождении народных танцев, піснями та гуляннями.

Красота и уникальность фестиваля, що він проходить високо в горах, на березі найвисокогірнішого озера України – Синевир, яке зачислено до одного з семи чудес України.

В дополнение, Существует ряд других интересных, даже, Чрезвычайный фестивали. Например, в деревне Лисичево , на Ìršavŝinì, музей “Кузница «Еммора – єдина діюча водяна кузня в Європі. Аналогічні кузні діяли в Німеччині та Словаччині і, Вполне вероятно, что, були типовими для території Австро-Угорщини. «Есть аналогичные» gamori и теперь, але виконують функцію хіба що музею. И это, в Lisičevì, щодня працює для своїх односельчан вже понад 150 годы, хоч і має на фасаді табличку «Пам’ятка ковальського виробництва». Тут виготовляють лопати, мотыги, виноград rogački, sokirânki, aršovi (zastupi). Иногда подковы — люди на счастье. То ж коли проходить фестиваль ковалів, сюди приїжджають умільці з різних регіонів України і змагаються у своїй майстерності. Горячие тигель, гучні молотки та творчість біля заліза – все дуже романтично.

Покуштувати закарпатське вино у святковій атмосфері можна на святі молодого вина «Закарпатське Божоле». Щороку в Ужгороді третього тижня листопада відомі винороби Закарпаття з’їжджаються в обласний центр, щоб представити для дегустації свої зразки вина врожаю поточного року. Цю традицію закарпатські винороби перейняли у французів. Адже ідея святкування Божоле виникла в XIX ст. у виноградарів регіону Божоле у ​​Франції. Саме завдяки короткому терміну дозрівання, вино зберігає легкість і запах, який відрізняється щороку в залежності від врожаю і погодних умов.

Не менее интересным Фестиваль меда и bžolârstva продуктов и другие.

Конечно, Список всех фестивалей, которые находятся в, – складно, та й чи варто. Не лучше, приїхати на Закарпаття і переконатися у цьому на власні очі та ще й стати учасником цікавого театралізованого дійства на будь-який вибір і смак.


Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх