20 Апрель 2021

Области водных ресурсов

Пятница, 16 Август 2019

«Вода. У вас нет вкуса, без цвета, без запаха, тебе неможливо описати, Вам понравится, не зная, Что такое. Мы не можем сказать, що ти необхідна для життя, Вы правы – это жизнь».

И. Сент Экзюпери
1. Закарпатье — один із найкраще забезпечених водними ресурсами регіонів України
2. В планетарном масштабе воде ресурсы относятся к неисчерпаемым
3. Феномен воды
4. Карпаты – источник 80 % водные ресурсы Румынии и 40 % запасы воды также из Карпат
5. Мимолетное, Кристально чистые реки – гордость края
6. Для карпатских рек наводнения – nerìdkìst′
7. Белая река Тиса протекает bosonogo
8. Хотя Тиса поплавки из горы smerekovih
9. Черная Тиса – оба в чаше
10. Високогірні закарпатські озера
11. Водокористування та охорона водних ресурсів

1. Закарпатье — один із найкраще забезпечених водними ресурсами регіонів України

О чистоте кристалл Карпатских гор, Озёра, підземних вод ходять легенди. Вода имеет способность дать жизнь, наказать и miluvati. Это действительно так. З карпатських витоків живляться такі важливі водні артерії Європи: Висла, Дунай, Тиса, Дністер їх численні великі та малі притоки. На даний час багато малих річок Карпат вдалося зберегти у їх природному стані і за якістю вони належать до найчистіших у Європі.Але доводиться із тривогою констатувати, що Карпати можуть втратити для Європи своє важливе значення, как источник пресной воды. Такі застереження мають серйозні підстави. В частности,, прискорена індустріалізація країн Карпатського Єврорегіону упродовж усього радянського періоду, коли під шахти, кар’єри відводилися величезні території і практично не проводилися роботи із рекультивації земель, що призвело до руйнування геологічної основи функціонування природних комплексів і виникнення „місячних ландшафтів”. У порівнянні із винятковою красою пейзажів та екзотів Карпат вони є жорстоким дисонансом і застереження людям: до чого може призвести їх непродумане ставлення до природи. Например, за останні сім років в гідрографічному басейні рік Сомеш і Тиса сталося понад 50 випадків забруднення вод у результаті техногенних аварій на промислових підприємствах Румунії. Последствия этого очевидны: нестача питної води , невозможность ведения рыболовства, зникнення окремих видів рідкісної фауни і флори і, худшее, як встановили вчені погіршення стану здоров’я населення в басейні ріки Тиса. Ось чому для поліпшення екологічного стану вод у ріках Карпат необхідно, Прежде всего, Установка современной водоподготовки, vodoohoronnì услуги, забезпечити контроль за дотриманням норм екологічної чистоти річкових і підземних вод.

В області нараховується 9 водосховищ та 59 ставків. Загальний об’єм всіх штучних водосховищ 60,5 млн.. м3, площа водного дзеркала становить 1,56 тысячи гектаров. Озера в басейні Тиси, как правило, льодовикового походження. Деякі з них утворились у результаті гірських обвалів або мають вулканічне походження. Усього на території Закарпаття розташовано 32 Озеро.

2. В планетарном масштабе воде ресурсы относятся к неисчерпаемым

Переконаний закарпатський академік світового рівня Степан Поп. Водні ресурси – це придатні для використання у народному господарстві запаси поверхневих і підземних вод, включаючи і воду льодовиків, почвы, водяну пару атмосфери. На нашей планете, — стверджує академік, — Общие запасы воды составляют 1,5 миллиард. куб. км, из которых 2, 5 % — пресная вода. Для использования доступны только 0,3 %. Он имеет — вид природних ресурсів, без которых невозможно для жизни и деятельности человека. Конечно, 70 % Общая площадь земель, занимаемых океанов, Море, водохранилище. Вода міститься у всіх клітинах організмів тварин і рослин. Якщо живий організм втрачає 10-20 % воды, Он погибает.. Вода – це і середовище діяльності людини і засіб виробництва. Например, для выращивания 1 тонн пшеницы должна быть 500 t воды. Воды — Универсальный растворитель. Абсолютно чистая вода до сих пор не получил, говорит наш друг.

3. Феномен воды

Вода имеет память. Професор Пенсильванського університету в США Рустам Рой розповідає, что 1956 року в одній із секретних лабораторій у Південно-Східній Азії розробляли зброю масового знищення. Усі учасники засідання, которые имели место в этой лаборатории, потрапили до лікарні з гострим харчовим отруєнням. Розслідування зайшло у глухий кут — науковці нічого не вживали, В дополнение к grafinìv воды на столе. Її перевірили й не знайшли в ній жодних сторонніх речовин. В докладе и написал: «Причиной отравления стала вода». Потому что, По словам Рой, рідина ”сприйняла” негативну енергію розмов про зброю і вона стала отруйною. Другими словами,, Это нервная система воды, яка вбирає все, что он окружает. Многие люди имеют все основания полагать, Вы можете вылечиться от болезней, випивши з цілющого джерела.

4. Карпаты – источник 80 % водные ресурсы Румынии и 40% запасы воды также из Карпат

Водные ресурсы региона следует рассматривать как восстановление и всеобъемлющей. К ним относятся поверхностные и подземные воды.Поверхностные вода из рек, Озёра, болота, каналы, искусственные пруды. Основну частину поверхневих водних ресурсів Закарпаття становлять річкові стоки. Вся територія Закарпаття є водозабором басейну р. Тиса ( притоки,. Дунай), що бере початок у гірських лісах Рахівщини – Чорна і Біла Тиси. А на території Словаччини — воды год Латорица и уж, які також формуються на території Закарпаття.Гідрографічна мережа області нараховує 9 426 річок і водотоків різного рівня. Середня густота річок – найбільша в Україні — 1,7 кв км км. На території Закарпаття підвищена кількість опадів, в частности,, в горной части. Высыпание может быть дождливой , снег, Смешанная. На одного жителя області припадає середньо стічний стік понад 7 тыс м3 , тогда как в среднем по Украине — 1,1 тыс.грн. куб м.

Подземные пресные воды. Они извлекаются из недр земли через глубоких скважин. Мають надзвичайно важливе значення для питного водопостачання, как чистым. Подземные воды тесно связана с поверхностных вод, в їх формуванні важливу роль відіграє геологічна будова, Рельеф, Праймеры, атмосфера климатические условия. Саме з підземними водами пов’язані такі процеси як зсуви, наводнение, Карст и др..

В Закарпатье прогнозируемый запас грунтовых вод не 400 млн м3., из этих утвержденных запасов – 124 млн.. куб.м на рік.

Основний водоносний горизонт підземних вод приурочений до Закарпатського внутрішнього прогину, Боулдер galečnikovih отложений рек Тиса, Боржава, Латорица и уж. Діючі водозабори є інфільтраційними. Тому якість води в них, По словам Степана поп, залежить від збереження чистоти поверхневого стоку, тобто від дотримання норм екологічної безпеки суб’єктами господарської діяльності як у зоні водозабору, так і на водозбірних площах річок. Это относится также к многочисленные скважины, які дуже поширені в сільській місцевості.

5. Мимолетное, Кристально чистые реки – гордость края

Для помощи. В Україні нараховується майже 73 тыс.грн. реки, з них гірських — 29 700, и в украинских Карпатах — вблизи 28 тыс.грн.

Річок протяжністю більше 10 км здесь насчитывается примерно 450. В соответствии с, Основная часть Карпатских гор относится к категории малых. Їх загальна протяжність — 36 тыс.грн. км. Густота гідросітки найбільша в Україні: в среднем — От 0,5 Кому 0,7 км/км2, и максимум -1,0-1,2 км/км2 і більше.

Река — nesudnoplavnì, ранее на этих рек лес. Иногда погромов, как бесплатный источник энергии, але загалом внаслідок низького рівня технологічного забезпечення краю люди дали річкам і потокам спокій.

Украинские Карпаты — вододіл великих річкових систем і одночасно водозбір їх приток. На північному заході зовнішнього боку гірської дуги лежать витоки Сану (бассейна Балтийского моря), Востоке начинают бассейна Черного моря — Истоки и притоки реки Днестр, які дренують північно-східний схил Карпат і Прикарпаття, и юго-востоке- Истоки Прут и Sìretu — великих приток Дунаю. З внутрішнього боку карпатської дуги починається Тиса і її численні притоки, які розчленовують південно-західні схили Карпат і Закарпатську низовину. За положенням відносно геологічних структур і топографії місцевості всі річки можна розділити на поздовжні, Этот поток вдоль структуры, поперечная, что крест их под прямым углом, и Диагональ, які косо пересікають основні структури.
Крупнейшая река bagatovodnì — Дністер у Прикарпатті і Тиса в Закарпатті — Есть продольная. Вони закладені в зонах крайових прогинів, сбор всех поверхностных и подземных вод, що стікають з гір.

Небольшие реки — правые притоки реки Днестр и левой Тисс — Есть поперечные или диагональные. В то же, на противоположности, великі річки є поперечними або діагональними, и их притоки продольной. Великі поперечні річки прокладали русло головним чином по лініях тектонічних порушень (ошибки, перерывы) как, Например, верхів′я Дністра, Стрый, Прут, Тиса, Sìretu, -Змея, Река Латорица, Teresvi, Білого і Чорного Черемошів. Продольные река — маленький. Они проложили русла, как правило, в скалах, Это легко для размытия.

Поперечні і поздовжні напрями річок Карпат створюють своєрідний рисунок горизонтального розчленування — rešìtčaste или прямоугольные.

Річки Карпат мають гірський характер. В долине их, как правило, узкие и глубокие, склоны, крутые. Таких рис набувають долини поперечних річок у верхів′ях і при перетині ними хребтів. Русла мають велике падіння. Уклон русла крупных рек поперечной менее, чем малых. Так, Черная Тиса имеет наклон 19 м/км, и ее приток Говерла — 75 м/км; Terecva — 30 м/км, Белый Черемош — 14 м/км, Черный Черемош — 9,7 м/км. Поздовжній профіль таких річок не вироблений. Ширина кроватей небольшая, вона не перевищує 100 m. Река часто является zagromadženì kmmìnnâm и обломками горных пород. Есть пороги и водопады. Глубина рек незначителен, в среднем 0,5-1,5 m. Поток карпатских рек константа, средняя скорость его 3-5 м/с.

Рівнинні річки Закарпаття і Прикарпаття мають повільну течію і широкі долини. Так, уклон канала,. Серне в Закарпатье — 0,2 м/км, и,. Klodnicì в Карпатах — 1,8 м/км.

У живленні карпатських річок беруть участь дощі, сезонных снегов, рунтові та підземні води. Роль этих источников варьируется для различных рек. При збільшенні висоти водозбору відбувається перерозподіл окремих джерел живлення — зростає частка снігового і підземного живлення і дещо скорочується роль дощів.

6. Для карпатских рек наводнения – nerìdkìst′

Річки Закарпаття відносять до річок змішаного живлення з переважанням дощового. Значні коливання зимових і літніх опадів зумовлюють своєрідний нестійкий гідрологічний режим. Деякі науковці відносять річки Карпат до причорноморського типу з паводками протягом усього року. Однак вони відрізняються і рядом особливостей.Режим рівнів води в річках характеризується безладним чергуванням паводків протягом усього року. В среднем за год наблюдается 25-35 піків підняття рівня води. Большинство из них приходится на весенне летнего времени. Весняне водопілля починається на рівнинах у кінці лютого — в начале марта, в горах запізнюється приблизно на 15 дни. Ступінь підняття рівня залежить від запасів снігу в басейні та інтенсивності його танення. Максимальні рівні спостерігаються в середині — конец марта. Часто снігове водопілля супроводжується дощовими паводками, тоді високі рівні води в ріках затягуються до кінця квітня — в начале мая. Рівні піднімаються над передвесняними на 3 — 4 m.

У травні внаслідок зливових дощів рівні води в ріках знову різко піднімаються. Летом случается 15-20 та більше піків дощових паводків. Интенсивность их значительное, часто перевищує весняні повноводдя. У червні й серпні спостерігаються найвищі літні рівні: 4-5 m. В среднем наводнения продолжаются от 5-15 дней до месяца. Поток воды в реках в этот период увеличивается от 20 мз/сек на малих річках до 170 м3/сек. Після спаду літньої повені спостерігається коротка літньо-осіння межень у вересні — Ноябрь, яка часто порушується осінніми дощовими паводками. В зимний период (Декабрь — Февраль) в целом снижение уровня и расхода воды в реках. Настає зимовий мінімум. Но когда vìdligah, Когда тает снег и дожди достижения, рівні води в річках знову різко піднімаються.

У Карпатах м′який клімат і недовга зима, тому тут не буває тривалого стійкого льодового покриву. Лед z′âvlâêt′sâ, как правило, С середины декабря. Во время замораживания много šugi, що викликає затори, особенно на тройники и река Латорица. В січні і лютому під час відлиги льодостав часто порушується. Через це тривалість льодоставу всього 15-30 дни. Толщина льда не превышает 20 — 25 см. В окремі роки льодового покриву зовсім немає.

Часто паводки і селі мають катастрофічний характер. Вони завдають народному господарству великих матеріальних збитків: уничтожить шоссе и железная дорога, разрушая мосты, змивають посіви, горизонты почвы, Электроника, лес, повреждения домов, промышленных и сельскохозяйственных зданий. При паводках дуже розмивається русло та береги річок. Безперервне переформування і блукання русел також завдають значної шкоди народному господарству. Для захисту берегів створюють укріплення. Однак боротьба з наводками малоефективна, он достигает нужного размера.

7. Белая Тиса работает bosonogo...

Белая Тиса — левый приток Тисы, D-28 км, S-489 км2, производится путем слияния Stogovcâ и Banzatula в PD. Зап. схилах Чорногорського хребта. На всьому протязі ріка відділяє Чорногору від Рахівського масиву. Была сформирована широкая, пороги и bistrini. P-10 м/км. Источник питания — смешанные с преобладанием дождей. Замерзает редко. На окремих ділянках річище укріплене.

Боржава — приток Тисы. Д-Р — 106 км, S — 1360 км2. Происходит от источников из g. Вау (Poloninsky хребет). Верхнем течении имеет горный характер. Долина V — аналогичные, W — 40 -900 m. Оригинал очень простой м сте, Иногда укрепленные, є острови. W рек — От 0,6 м 50 m. СМ. — 13 м/км. Сброс воды из 10 Кому 293 М3/c. Мутность — 50-500 г/м3. Замерзает. Есть плотины.


Латорица — приток Тисы, также работает на территории Венгрии. Д-Р — 191 км, S — 7680 тыс.грн. км2 (в Украине — в соответствии с 144 и 2900). СМ. — От 80 (при верхів′і) Кому 0,2 м/км (в Закарпатской низменности). Своєрідний характер її розташування зумовлює часте перетинання з транспортними артеріями, зокрема на під′їздах до Закарпатської низовини.

Теребля — приток Тисы. Д-Р — 91 км, S — 750 км2. Производится путем слияния Roztoku и рек, що беруть початок на пд. на склонах Горган. Перетинає Полонинський і Вулканічний хребти. W — 15 — 20, Кому 54 m. СМ. — 9,3 м/км. Основной приток — Большой Ugol′ka. Смешанного питания с преобладанием дождей.

Озеро Синевир имеет утечки в Tereblû. В прибрежной линии построены ГЭС. В районе бассейна реки обнаружены минеральные источники.

Тересва — приток Тисы. Д-Р — 56 км, S — 1220 км2. Утворюється в результаті злиття Брустурянки і Мокрянки біля с. Усть '-Чорна. Більша частина басейну знаходиться у Вулканічних Карпатах. Протікає крізь Полонинський хребет. СМ. — 6,1м/км. Mìŝane питания с преобладанием дождей. При березі є млини та ГЕС. Банки иногда укрепленные.

8. Хотя Тиса поплавки из горы smerekovih

Тиса — крупнейший левый приток Дуная, утворюється при злитті Білої і Чорної Тиси 4 км к северу от м. Рахов. Потоки, крім України, также на территории Венгрии, Новая Югославия, частково тече по кордону України з Румунією. Длина 966 км, из них 223 км знаходиться в межах Закарпаття, S — 153 тыс.грн. км2, в Украине — 11,3 км2.

У верхів′ї долина вузька, при злитті з Чорною Тисою вона значно розширюється, но сохраняет горная природа. Типово гірський характер Тиса має до Великого Бичкова. Фолл-Ривер, не менее 4,5 м/км, скорость потока — 3 м/с. Река бурная и swift. Нижче Тиса тече майже в широтному напрямі вздовж краю Хустської улоговини. Долина розширюється до 8 — 9 км. Фолл-Ривер сводится к 1,8, а швидкість течії — Кому 2 м/с. Ширина канала 50 — 100 m, Глубина — 2 m. Русло звивисте, разбитое на рукавах, Это индивидуальные ostrìvki vìddìlkmt′. Нижче Хуста Тиса проривається через Вулканічний хребет, образуя так называемые «Ворота Киреши». Крутые склоны долины и высокий предел 1,3 км. Нижче Виноградова Тиса набуває рис спокійної, гладкие равнины реки. Тільки заплава річки має ширину 10-12 км. Здесь спокойствие Тиса, широкий, рівнинна красуня. Водный режим Тиса неравномерным. Весняні повені змінюються літніми, и затем — Осень. Подняться уровень воды выше mežennû 4 m. В 1970 2010. Там были высокие наводнения. Спад води спостерігається взимку. Мутность воды достигает 80 — 85, Макс.. — 220 г/м3. Замерзає Тиса лише нижче Виноградова.

— Крупные правые притоки ТИС Oh (133 км), Латорица (191 км), Боржава (106 км), Rika (82 км), Теребля (80 км), Тересва (56 км), слева — Батареи для вашего ру. В верховьях все они имеют характер крутых горных рек, що течуть у вузьких, глубокие долины, прориваючись через хребти і гірські гряди. При въезде на равнине в долине их расширения, течія сповільнюється. Tâčevec′ — приток Тисы. Д-Р — 29 км, S — 127 км2. Образована в результате слияния щелочи и гнилые на ПД. SW. Полонинського хребта. СМ. — 17 м/км. Смешанного питания с преобладанием дождей. Береги на окремих ділянках укріплені.

ТурI — левый приток Užu. Д-Р — 46 км, S — 476 км2. Происходит от источников на ПД. SW. склонах это позвоночника. СМ. — 22 м/км. W — 2 — 3,5 m. Смешанного питания с преобладанием дождей.

Oh — левый приток Latìrcâ, потоков на территории Украины и Словакии. Бере початок з джерела на пд. Зап. на склонах Водораздельного хребта, нижче по течії перетинає Полонинський хребет та Закарпатську низовину. Д-Р — 133 км, S — 2770 км2 (в Украине в соответствии с 107 и 2010). W — 15 — 30, м круг. Ужгород — 135 m. СМ. — 7,2 м/км. Мощность смешанная, річка має паводковий режим. Расход средний воды — 29 м3/с. Когда побережье является 2 ГЭС, Плотина. Банки иногда укрепленные. На цій річці стоїть і отримало від неї назву м. Ужгород.

Черная вода (Čaroda) — приток Тисы, протікає в Мукачівському р-ні Закарпаття. Д-Р — 48 км, S — 742 км2. СМ. — 0,47 м/км. Происходит от источников на ПД. Зап. вулканические горы shilaê. В сочетании с p. Латорица.

9. Черная Тиса – оба в чаше

Черная Тиса — левый приток Тисы — починається з джерел на пн. SW. склоне Свидовецкого на высоте около 1500 m. От м. Ясин м. Рахов, она пронизывает Polonins′kì Карпаты, відділяючи Свидовець і масив Чорногору. Д-Р — 49 км, S — 315 км2, СМ. — 16 м/км. Русло характеризується великою кількістю порогів. Мощность смешанная. Береги декуди укріплені.

10. Високогірні закарпатські озера

Одним із найбільших і найглибших високогірних озер Українських Карпат – Есть озеро Синевир.

У народі озеро отримало назву — «Морське око», його історія оповита народними легендами та повір’ями, за мотивами яких вже зняли сучасний художній фільм. Знаходиться озеро на висоті 989 метрів над рівнем моря та входить до складу НПП «Синевир». Виникла водойма, як вважають науковці, у післяльодовиковий період, о 10 – 11 тисяч років тому внаслідок перекриття долини річки зсувами кам’янистих гірських порід. «Синевир» визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення (відповідно до Рамсарської конвенції) і є одним із семи природних чудес України. Щорічно в околицях озера проводиться Всеукраїнський фестиваль «На Синевир трембіти кличуть».

Дике озеро (Озірце). Неподалік Синевира є не менш привабливе — Дике озеро, що знаходиться на схилі гори Гропа. Це унікальний природний куточок, де природа збереглася у своєму первозданному вигляді. Площа — трохи більше 1 га. Живиться Дике озеро – підземними і дощовими водами. Ця природна водойма знаходиться на висоті тисячу метрів над рівнем моря, що на сто метрів вище ніж Синевир. Глибина озера сягає 8 m, посередині озера утворився невеличкий острівець, на якому зростають рослини, що характерні для тундрової природної зони.

Озеро Бребенєскул – найвисокогірніше озеро України, вода в якому слабомінералізована. Його часто називають справжнім шедевром природи, яке можна побачити високо у Карпатах. На схилі гори Гутин-Томнатик на висоті 1801 метр над уровнем моря. Із Бребенескула витікає річка з такою самою назвою. Озеро наповнюється завдяки атмосферним опадам та ґрунтовим водам. Кришталеві води озера, неймовірна карпатська природа та гірське повітря – приваблюють тисячі туристів із усього світу у цей дивовижний куточок.

Липовецьке озеро — знаходиться біля села Липовець Хустського району. Це озеро вулканічного походження. Воно розташоване в гірській долині на висоті 526 метрів над рівнем моря та є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення. У народі ще його називають «Морське око». Липовецьке озеро не має притоків і живиться підземними водами, що надходять з великих глибин . Звідси й пішло повір’я, ніби озеро не має дна. Дехто ще називає його «бездонне». Із озера сильним струменем тече гірський потік.

Апшинець – озеро льодовикового походження у Рахівському районі Закарпатської області. Лежить на північно-східному схилі масиву Свидовець на висоті 1487 м.н.р.м. Довжина – 126 m, ширина 100 m, Площадь 1,2 HA. Глибина до 3,3 m. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагновим болотом. Живиться переважно водами струмка, що впадає в західну частину озера.

Драгобратське озеро – озеро льодовикового походження в Рахівському районі Закарпатської області. Лежить біля північного схилу гори Близниці на масиві Свидовець, на висоті 1600 м.н.р.м. Улоговина має подовжену форму. Длина 55 m, ширина 21 m, Площадь 0,1 HA. Глибина до 1,2 m. Живиться ґрунтовими й атмосферними водами. Звідси відкриваються неймовірної краси краєвиди на Горганський хребет та Чорногірський масив із вершиною Пєтрос.

 


11. Водокористування та охорона водних ресурсів

За цілями водокористування поділяється на господарсько-питне, Утилита, промышленные, сельского хозяйства, для потреб енергетики, Водный транспорт, лечение, и др.. Нестачу прісної води уже сьогодні відчувають в багатьох країнах світу, і в окремих регіонах України. Зміни клімату на планеті і глобальне забруднення атмосфери прямо впливають на ці ресурси. Так, якщо в давнину людина використовувала для власних потреб в середньому близько 10 л на добу, то нині в країнах з розвинутою економікою середньодобове споживання зросло до 200-300 l. З цієї кількості людина споживає всього … 3 l.

Невід’ємною умовою сталого розвитку області є достатній рівень уваги до охорони навколишнього природного середовища, рациональное использование природных ресурсов, Экологическая безопасность. Тож для вирішення екологічних проблем, забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку території, ефективного використання природних ресурсів в області реалізовується «Програма охорони навколишнього природного середовища Закарпатської області на 2019– 2020 годы (Рішення облради 13.12.2018 № 1335). У розділах програми передбачені природоохоронні заходи щодо охорони водних ресурсів краю. Оскільки для області характерний високий ступінь загрози паводків та повеней, то у програмі передбачені заходи із захисту від внутрішніх вод, створення нових та реконструкцію існуючих берегоукріплень, інших заходів із стабілізації ситуації тощо.

Також у краї реалізовується обласна програма «Питна вода Закарпаття» на 2012-2020 годы, затверджена рішенням обласної ради від 8 Июнь 2012 2010. за № 473. Документ передбачає реалізацію заходів, спрямованих на комплексне вирішення питання покращення забезпечення населення області питною водою нормативної якості, підвищення надійності та ефективності функціонування об’єктів централізованого водопостачання і водовідведення, реконструкцію діючої та будівництво нової водопровідно-каналізаційної мережі, поліпшення на цій основі соціально-екологічної ситуації, восстановление, охорону та раціональне використання джерел питного водопостачання.

От Анна Romanenčuk

Дома  Карта   электронной почты: admin@zak-rada.gov.ua Вверх