Район утворено 22 січня 1946 року.
Герб і прапор затверджено рішенням сесії районної ради 3 липня 2003 року, а 28 квітня 2005 року – уточнено зміст та опис герба.

У верхній половині герба на срібному фоні дві сині повздовжні стрічки, у які плавно вписується зростаюче увись зелене поле, серед якого – срібний ключ. У нижній частині на срібному тлі – червоно-чорне зображення могутнього тура. Символіка кольорів: зелений – надія, достаток, воля; синій – вірність і чесність; червоний – мужність, любов, великодушність; чорний – мудрість, обачність; срібний – невинність і доброта. Дві сині стрічки символізують Уж і Тур’ю – дві основні річки Перечинщини. Срібний фон означає, що район є часткою Закарпаття, яке віддавна називають Срібною Землею. Відтворено низинний і високогірний рельєфи місцевості, зелене багатство лісів і долин. Ключ – ознака історичних торговельних шляхів, що пролягають через район, він також трактується, як ключ від природних багатств. Зображення тура – за історичним описом, як данина пам’яті, оскільки слово «тур» притаманне у назвах сіл, річок і Тур’янської долини.

На основній частині полотнища прапора домінують три барви: зелений, синій, срібний. Врахована специфіка природного рельєфу – зелені гори і долини, дві сині стрічки найбільших рік Ужа і Тур’ї, виділені срібним обрамленням. Лівобіч уздовж древка впоперек зелена стрічка впритул до орнаменту, що виконаний у кольорах вишивок, притаманних району. Орнамент вишивки символізує талановитість жителів краю, їх вірність народним традиціям. Основні барви орнаменту: червоний, синій, чорний, білий, зелений, частково – жовтий.