Район утворено 22 січня 1946 року.
Герб і прапор затверджено рішенням сесії районної ради 23 вересня 2004 року.

Герб району: у зеленому полі на двох срібних горах, що виходять з основи, стоїть золотий віл, над ним – золоте 16 – променеве сонце. Золотий віл вказує на назву району та розвинене тваринництво. Дві срібні гори уособлюють Карпати, а прохід між ними символізує Верецький перевал, через який здавна йшов важливий шлях на північ. Золоте 16-променеве сонце є знаком розвитку відродження, тепла. Зелений колір означає лісозаготівлю та деревообробку, а також свідчить, що ліси займають більшу територію району.

Великий герб: щит з гербом району підтримує з одного боку золотий ведмідь, з іншого – золотий лев; щит увінчаний золотою територіальною короною, під щитом іде зелена стрічка із золотим написом «Воловецький район».

Прапор – прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, розділене вертикально на дві частини, від древка (шириною в 1/3 довжини прапора) складається з двох рівновеликих вертикальних смуг – синьої та жовтої, з вільного краю на зеленому полі стоїть жовтий віл, а над ним – жовте 16-променеве сонце.