16 жовтня 2021

Заклади культури повинні бути змістовними, конкурентоспроможними та задовольняти запити сьогодення

Середа, 6 жовтня 2021, 17:35

Сьогодні, 6 жовтня, під головуванням очільника облради Олексія Петрова відбулася нарада із керівниками закладів культури і мистецтва області, за участі депутатки облради, начальниці управління з питань організаційного забезпечення депутатської діяльності та роботи постійних комісій Андріани Сушко, заступника керуючого справами Володимира Гнатківського, керівників комунальних закладів культури облради.

На порядку денному – підготовка закладів сфери культури області до роботи в осінньо-зимовий період та пропозиції щодо їх ефективної діяльності. Уважно вислухавши керівників культурно-мистецьких закладів про їх проблемні питання, голова Закарпатської облради О.Петров серед іншого зазначив, що обласна рада готова підтримати ці заклади задля їх розвитку та повноцінного функціонування.

Зокрема, шукатиме шляхи вирішення питання щодо прийнятної вартості надання охоронних послуг, яка зросла у кілька разів за останній період. У ході наради було озвучено пропозицію щодо надання колективам Закарпатської обласної філармонії академічного статусу, також будуть вивчатися можливості для доплат за це звання й в інших колективах із таким статусом.

Сторони обговорили й інші господарські питання, які нині на порядку денному в обласних закладах культури.

Резюмуючи зустріч, голова облради наголосив, що загалом задля розбудови закладів обласної комунальної власності потрібно активізувати роботу із залучення позабюджетних коштів із вітчизняних і міжнародних фондів та різних грантових програм. У цьому сприятимуть фахівці Агенцій регіонального розвитку області, а облрада, у свою чергу готова долучитися до співфінансування таких проектів.

Насамкінець голова обласної ради запропонував укласти меморандум з усіма установами про те, що зароблені або зекономлені ними кошти залишатимуться у їх структурах.

«Переконаний, що вирішивши низку першочергових питань, дамо можливість працівникам культури присвячувати більше часу своїй професійній діяльності, наповнювати її якісним змістом, дбати про створення творчої атмосфери для наших краян», – зазначив Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської облради