Запровадять кримінальну відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про переміщення та позиції українських військ

Print Friendly, PDF & Email

В Україні запровадять кримінальну відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про переміщення та позиції українських військ та за нецільове використання “гуманітарки”.

У Верховній раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення або розміщення сил та техніки Збройних сил України в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Законопроєкт №7189 внесла група народних депутатів із різних політичних сил, повідомив нардеп Андрій Осадчук. За виставлене відео в соцмережах можна отримати від 5 до 8 років в’язниці. А все це зроблено групою або з корисливою метою, то від 8 до 12 років.

Крім того, комітет із питань правоохоронної діяльності погодив введення кримінальної відповідальності за незаконне використання (перепродаж або нецільове використання) гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги. За продаж таких товарів загрожуватиме у воєнний час від 5 до 7 років позбавлення волі.